Apple pracuje nad asystentem treningowym opartym na AI

Apple pracuje nad asystentem treningowym opartym na AI
Źródło: Apple

Nowa aplikacja ma być kolejnym etapem programu dbania o zdrowie użytkowników iPhonów i innych urządzeń korzystających z systemu iOS.

Doktor AI

W zeszłym tygodniu Apple ogłosiło rozpoczęcie prac nad aplikacją, która ma wspomagać zdrowie psychiczne. W swoim założeniu będzie przypominać interaktywny dziennik, który dodatkowo dostanie funkcję analizy naszego zachowania. Szerze o tym przeczytacie TUTAJ. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informacje o kolejnej aplikacji, która ma za zadanie dbanie o użytkowników, ale tym razem w sferze fizycznej. Wszystko zatem wskazuje na to, że Apple rozpoczyna zupełnie nową kampanię, która ma być skierowana do osób chcących dbać o swoje zdrowie za pomocą dostępu do AI.

Apple WatchOS 9 - Strefy Tętna

iOS 17

Nowa aplikacja będzie trenerem, który będzie obecny w praktycznie każdym aspekcie naszego życia. AI spróbuje motywować nas do większego wysiłku, do regularnych ćwiczeń, a także weźmie nadzór nad naszymi przyzwyczajeniami żywieniowymi. Program będzie czuwać nawet wtedy, gdy udamy się na nocny spoczynek. Wszystko to po to, aby nasze ciała były zdrowsze i w dobrej kondycji. W połączeniu ze wspomnianym na wstępie pomysłem na aplikację-dziennik, Apple stworzy kompleksowe centrum zdrowia. Według wstępnych informacji trener nie pojawi się w tym roku, ale na pewno ma trafić na iPady i iPhony. Ponownie zatem wskazuje to na duże rewelacje, które dotyczyć będą wciąż oczekiwanego systemu iOS 17, który ma być zaprezentowany na WWDC2023.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!