Strona główna Aktualności Apple będzie miało własne okulary do rozszerzonej rzeczywistości (AR) w 2020 roku

Apple będzie miało własne okulary do rozszerzonej rzeczywistości (AR) w 2020 roku

-

Rozszerzona rzeczywistość jest czymś nad czym skupia się wielu producentów z całego świata. Nad własnymi rozwiązaniami pracuje także Apple. Gigant z Cupertino ma wprowadzić do sprzedaży swoje pierwsze gogle AR już w 2020 roku!

Okulary rozszerzonej rzeczywistości Apple

Apple nieustannie pracuje nad rozszerzoną rzeczywistością. Według raportu przygotowanego przez Ming-Chi Kuo, analityka portalu 9to5Mac, gigant z Cupertino jest na końcowym etapie stworzenia własnych okularów wykorzystujących właśnie AR. Gogle te miałyby być zaprezentowane jeszcze w tym roku. Jednak Apple miałoby wprowadzić je do sprzedaży dopiero w drugim kwartale roku 2020. Wszystko przez to, że amerykański producent chciałbym dopracować swoje rozwiązanie do perfekcji i dać użytkownikom coś co jest odpowiednio przetestowane.

apple rozszerzona rzeczywistość

Okulary wirtualnej rzeczywistości firmy Apple byłyby oczywiście kompatybilne jedynie z iPhonami, ale myślę, że informacja ta nikogo nie dziwi. Wygląd urządzenia ma nawiązywać do designu, który firma z Cupertino tworzy od lat czyli sprzęt ten powinien być prosty, świetnie wykonany oraz momentalnie przypaść do gustu fanom marki na całym świecie. Po co komu gogle AR? Według Ming-Chi Kuo byłyby one wyświetlaczem, na którym wyświetlane będą wszystkie niezbędne użytkownikowi informacje pojawiające się na telefonie. Nawigacja bez konieczności wyciągania smartfona? A może wszystkie SMS-y czy inne wiadomości wyświetlane przed naszymi oczami? Żaden problem. Okulary firmy Apple mają przenieść komfort korzystania z iPhona na zupełnie nowy, nieznany dotąd, poziom.

Zobacz też: Apple będzie we współpracy z TSMC tworzyć układy w litografii 5nm. Niestety dopiero od A14…

Oczywiście ciągłe połączenie urządzenia z iPhonem będzie wiązało się z dużo większym poborem energii w samym telefonie. To Apple może rozwiązać na dwa sposoby – wykorzystać większe ogniwo albo przygotować nową wersję iOS zapewniającą lepsze zarządzenia baterią. Nadal nie wiemy kiedy dokładnie zostaną zaprezentowane okulary rozszerzonej rzeczywistości, jak dokładnie będą wyglądać oraz ile będą kosztować. Jednak jeśli informacje o pracach firmy Apple nad tego typu sprzętem się potwierdzą to w najbliższej przyszłości powinno pojawić się coraz to więcej informacji na jego temat. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość!

Co myślicie o goglach rozszerzonej rzeczywistości firmy Apple? Czy waszym zdaniem tego typu urządzenie jest czymś czego potrzebuje statystyczny użytkownik? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej