Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację

Wirtualna rzeczywistość wciąż jest rozbudowywana i coraz częściej słyszy się o przełomach w tej dziedzinie. Nie można jednak zapomnieć o odpowiednim sprzęcie do jej doświadczania. Apple ma zamiar przygotować do tego naprawdę silny zestaw.

VR i AR w jednym

Informacja o tym, że Apple pracuje nad własnym zestawem do wirtualnej rzeczywistości, krąży już od dłuższego czasu. Do tej pory mało co było w ogóle wiadomo o tym projekcie, więc mogliśmy jedynie pomarzyć o poznaniu pełnej specyfikacji. W końcu jednak i te dane ujrzały światło dzienne i robią naprawdę duże wrażenie. Według nich gogle od Apple będą wyposażone w procesor M2 i 16 GB pamięci RAM! Jest to o tyle ciekawe, że procesor M2 nadal nie doczekał się swojej oficjalnej premiery. Gogle zatem będą mogły konkurować pod względem wydajności z niejednym komputerem. Co ciekawe, produkt Apple ma wykorzystywać rzeczywistość wirtualną (VR) i rozszerzoną (AR), bez potrzeby dodatkowego sprzętu.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację

Dwa procesory

Według informacji dostępnych o M2 będzie to nie mała rewolucja, ponieważ litografia ma wynosić zaledwie 3 nm, przynajmniej w wersji Pro. Podstawowa wersja będzie korzystać 10 nm, czyli tyle ile procesor M1, ale są plany, by zmienić to na 7 nm. Litografia odpowiada za to, ile energii pobiera procesor i jak mocno się przy tym nagrzeje. Dlatego im niższa jest ta wartość, tym lepiej. Gogle mają ponadto posiadać drugi procesor, mniej wydajny, który będzie odpowiadać za operacje odbierane przez sensory. Na jego temat niestety nadal nic nie wiadomo.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację

Więcej pamięci RAM

16 GB pamięci RAM zostawi daleko w tyle konkurencję. Meta, która również pracuje nad swoimi goglami, zapowiedziała, że Meta Quest 2, będzie wyposażone w tylko 6 GB pamięci RAM. Procesor użyty w tym modelu to Snapdragon XR2, który również prezentuje fenomenalne wyniki. Zarówno w przypadku gogli od Apple, jak i tych od Mety, nie znamy daty ich premiery, chociaż w kuluarach mówi się o początku roku dla produktu Apple.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!