Wyciek: Komputery z Apple M3 jeszcze w tym roku

MacBook Pro 13
Macbook Pro 13

Chipy Apple M mocno wpłynęły na moje (i pewnie wielu z Was) postrzeganie komputerów Apple Mac. Jak się okazuje, jeszcze w październiku zadebiutuje kolejna seria, czyli Apple M3.

Apple M3 jeszcze w październiku

Aktualnie najnowszą serią procesorów Apple jest M2. Jak się okazuje, nowa generacja zadebiutuje jeszcze w 2023 roku, a dokładnie w październiku. Taką informację przekazał Mark Gurman z Bloomberga znany trafnych informacji na temat produktów Apple.

Konferencja Apple odbędzie się jeszcze w październiku, tuż po wrześniowej premierze iPhone’ów 15. Pierwszymi modelami z procesorami Apple M3 prawdopodobnie będą iMac, MacBook Air 13 oraz MacBook Pro 13. Oczywiście nowa generacja chipów trafi także do bardziej profesjonalnych komputerów firmy, czyli do 14-calowego MacBooka Pro i 16-calowego MacBooka Pro. Przy czym tu mowa już o chipach M3 Pro i M3 Max. Ich premiera powinna odbyć się na początku przyszłego roku.

macbook apple
MacBook Air z M1

Póki co, nie wiele wiadomo na temat możliwości nowych procesorów Apple. Wskazuje się, że Apple M3 zostanie wyprodukowany w 3 nm procesie technologicznym, co potencjalnie może obniżyć zużycie energii.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!