Apple wraca na targi CES w Las Vegas po prawie trzech dekadach nieobecności

Apple

Targi Consumer Electronics Show to coroczne wydarzenie odbywające się w Las Vegas. To właśnie tam widzieliśmy ogrom nowości wielu producentów, ale przez ostatnie 28 lat nie mogliśmy znaleźć wśród tych firm Apple. Rok 2020 będzie przełomowy, ponieważ gigant z Cupertino wraca na CES!

Apple na CES pokaże coś nowego?

Informacja na temat tego, że amerykański gigant pojawi się na targach w Las Vegas wzbudziła sporo emocji. Czy to oznacza, że Apple zaskoczy nas nowym urządzeniem? Oczywiście, że nie. Producent ten przyzwyczaił nas do tego, że swoje nowości prezentuje podczas zorganizowanych przez siebie konferencji, a nie na globalnych targach. Tak naprawdę firma ta nie będzie nawet posiadać swojego stoiska na Consumer Electronics Show. Tym samym nie będziemy w stanie wziąć do ręki najnowszych produktów tego producenta. Po co zatem Apple pojawi się na CES? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Na 7 stycznia 2020 roku zaplanowana jest konferencja dotycząca prywatności i w niej weźmie udział Jane Horvath, który w Apple kieruje zespołem odpowiedzialnym za prywatność klientów.

Apple wraca na targi CES w Las Vegas po prawie trzech dekadach nieobecności
Plakat stworzony przez Apple na CES 2019. Zdjęcie: Chris Velazco

W konferencji tej wezmą udział także przedstawiciele Facebooka, Federalnej Komisji Handlu oraz firmy Procter & Gamble. Spotkanie to ma tak naprawdę jeden cel – ustalenie jak najlepiej dbać o prywatność użytkowników oraz ich bezpieczeństwo w sieci. Na spotkaniu tym mają być poruszone kwestie bardzo ważne dla każdego z nas i obecność przedstawiciela Apple, który zapewne poruszy temat prywatności w iPhonach może przyciągnąć wzrok fanów giganta z Cupertino.

Zobacz także: AirPodsy w zestawie z przyszłorocznymi iPhonami? Taki plan ma mieć Apple

Ciężko powiedzieć jakie wnioski zostaną wyciągnięte podczas tej debaty. Niemniej jednak temat bezpieczeństwa czy prywatności jest czymś o czym warto rozmawiać, a przedstawiciele jednych z największych firm na świecie mogą mieć na kwestie te realny wpływ. Oczywiście oprócz tej konferencji na targach Consumer Electronics Show zostanie pokazane sporo nowości. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze z nich!

Czekacie na targi CES 2020 w Las Vegas? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!