ASUS ROG Phone 3 certyfikowany na Tajwanie

ASUS ROG Phone 3 certyfikowany na Tajwanie

Od kilku dni wiemy, że kolejna generacja gamingowego smartfona firmy ASUS zostanie zaprezentowana światu już 22 lipca tego roku. Teraz model oznaczony jako ROG Phone 3 został certyfikowany na Tajwanie, a to oczywiście ujawnia nam część specyfikacji tego sprzętu. Czy faktycznie jest na co czekać?

ASUS ROG Phone 3

To, że nowość firmy ASUS trafi do sprzedaży na tajwańskim rynku było wręcz pewne, ponieważ właśnie z tego kraju pochodzi sam producent. Niemniej jednak pewna jest także premiera w Indiach, a przyznam szczerze, że spodziewam się także wprowadzenia tego sprzętu na rynki Starego Kontynentu oraz do Państwa Środka. Mobilny gaming staje się coraz to popularniejszy na całym świecie, a to oznacza, że sami użytkownicy chcą kupować coraz to mocniejsze smartfony. Certyfikacja NCC modelu ROG Phone 3 zdradza nam przede wszystkim informacje o samej baterii. Ogniwo w nowości ASUSa będzie mieć pojemność aż 6000 mAh, a co za tym idzie powinno zapewnić naprawdę długi czas pracy na jednym ładowaniu. Nie zabraknie także wsparcia dla szybkiego ładowania o mocy 30 W.

ASUS ROG Phone 3 certyfikowany na Tajwanie

Nowy gamingowy smartfon zostanie także wyposażony w niezaprezentowanego jeszcze Qualcomm Snapdragona 865+. Jednostka ta wspierana będzie w topowym wariancie przez 16 GB RAM-u LPDDR5, ale bardzo możliwe, że doczekamy się także tańszego wariantu z 8 GB RAM-u. Na pliki użytkownika natomiast zostanie przeznaczone aż 512 GB pamięci wewnętrznej i najprawdopodobniej nie rozbudujemy ją przy pomocy kart microSD.

Zobacz także: ASUS ujawnia, że ROG Phone 3 trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 865+

Na froncie ASUS ROG Phone 3 powinien znaleźć się wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,59 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 144 Hz. Tym razem tajwański producent ma zaoferować użytkownikom także zdecydowanie lepszą jakość zdjęć, ale oczywiście przede wszystkim nacisk położony będzie na wydajność w grach oraz bardziej wymagających aplikacjach mobilnych. Jednocześnie musimy liczyć się z tym, że cena ROG Phone 3 może być naprawdę wysoka, ale to stanie się jasne już 22 lipca.

Co myślicie o ASUS ROG Phone 3? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!