Strona główna Aktualności ASUS ZenFone 6 może dostać podwójny slider. Do czego zostanie on wykorzystany?

ASUS ZenFone 6 może dostać podwójny slider. Do czego zostanie on wykorzystany?

-

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami samego producenta już 16 maja zostanie zaprezentowany światu ASUS Zenfone 6. Na kilka dni przed premierą w sieci pojawiły się dwa wyjątkowo interesujące filmy, które zdradzają nam wygląd samego urządzenia.

Dwa slidery wydają się pewne

Podwójny slider nie jest tak naprawdę niczym nowym. Osoby od dłuższego czasu interesujące się rynkiem mobilnym zapewne doskonale pamiętają kultowy wręcz model jakim była Nokia N95. ASUS chce jednak pokazać światu, że podwójny slider nadal ma sens i da się go wykorzystać do wielu niezwykle ciekawych rzeczy. W sieci pojawiły się dwa filmy obrazujące nam jak sam wysuwany panel będzie wyglądać.

Co ciekawe w obu przypadkach w górnej części slidera znajdziemy podwójny aparat do zdjęć typu selfie. Podobne rozwiązanie znamy już między innymi z Xiaomi Mi MIX 3 i nie jest to jakimkolwiek zaskoczeniem. Dużo więcej niewiadomych przynosi nam dolna część slidera. Plotki mówią tak naprawdę o dwóch możliwych rozwiązaniach. Pierwszym jest umiejscowienie tam dodatkowego ekranu. Wyświetlacz ten miałby wyświetlać dodatkowe funkcje, które zmieniałyby się w zależności od tego co aktualnie robimy na smartfonie. Tym samym nawigowanie i korzystanie z urządzenia byłoby jeszcze przyjemniejsze i szybsze. Pomysł ten wydaje się wyjątkowo prawdopodobny biorąc pod uwagę, że ASUS już wcześniej wykorzystywał w swoich laptopach dodatkowy ekran zintegorwany z gładzikiem.

Zobacz też: ASUS Zenfone 6 zapowiada się naprawdę interesująco!

Druga część plotek mówi o wykorzystaniu drugiego głośnika na sliderze dolnym. Z jednej strony byłoby to ciekawym rozwiązaniem, ponieważ oba głośniki byłyby skierowane w stronę użytkownika, ale, przynajmniej moim zdaniem, dużo ciekawszym pomysłem jest dodatkowy ekran. Jak ASUS Zenfone 6 będzie wyglądać w rzeczywistości? Tego najprawdopodobniej dowiemy się dopiero 16 maja czyli w dzień oficjalnej prezentacji. Biorąc jednak pod uwagę najświeższe plotki i wcześniejsze informacje urządzenie to może być wyjątkowo ciepło przyjęte przez fanów marki i potencjalnych klientów. Ja czekam na ten model z niecierpliwością!

Co myślicie o pomyśle zastosowania dwóch sliderów w smartfonie? Które z rozwiązań bardziej przypada wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej