Bank PKO BP i Internet Explorer – to oficjalny koniec wsparcia

PKO BP
(fot. PKO BP)

Jak się okazuje, w końcu bank PKO BP postanowił porzucić od dawna niewspieraną przeglądarkę internetową. Mowa tu o Internet Explorer.

Internet Explorer nie obsłuży strony PKO BP

Nie wiem czy pamiętacie, ale kiedyś była taka przeglądarka internetowa, która służyła do pobierania innych, lepszych przeglądarek internetowych. Tak, mowa tu o Internet Explorer, o której Microsoft usilnie próbuje zapomnieć i już przyzwyczaił nas do nowego Edge’a będącego niebieskim Google Chrome.

Internet Explorer to przeglądarka od dawna nieaktualizowana, a do tego niezbyt bezpieczna i wyjątkowo wolno działająca. Cieszy mnie to, że usługodawcy świadomie blokują dostęp właśnie z tej przeglądarki internetowej. Do tego grona dołączył właśnie bank PKO BP. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Przeglądarka Internet Explorer nie będzie już wspierana przez producenta – logowanie do serwisu iPKO w tej przeglądarce nie jest możliwe. Jeżeli używasz przeglądarki Internet Explorer, rekomendujemy jej zmianę.

Internet Explorer

Tak, od dzisiaj, to jest 14 kwietnia, Explorer nie jest już obsługiwany przez serwis PKO BP. I do tego komunikatu sami możemy się dołączyć. Jeśli korzystasz z Internet Explorer, to zmień przeglądarkę. Do wyboru masz wiele innych, nowoczesnych produktów, w tym chociażby Mozilla Firefox, Brave Browser czy Google Chrome. Jak nie chcesz wychodzić poza ekosystem Microsoftu, to zawsze może spodobać Ci się nowy Edge.

Źródło: PKO BP

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!