Microsoft Edge będzie wydajniejszy i lżejszy

Microsoft Edge
Microsoft Edge na KDE Neon

Microsoft Edge w wersji 100 zaoferuje nową funkcję, która pozwoli nieco ograniczyć użycie procesora i pamięci.

Microsoft Edge 100 z usypianiem kart

Microsoft Edge ciągle zyskuje na popularności, a użytkownicy mogą cieszyć się dostępem do ciekawych funkcji i udogodnień. Jak się okazuje, Edge v100 ma wprowadzić pewną nowość, która pozytywnie odbije się na wydajności.

A w sumie to nie jest do końca taka nowa funkcja, bowiem zadebiutowała jeszcze w 2020 roku, ale wtedy jako opcja eksperymentalna. Chodzi tutaj o funkcję usypiania nieużywanych kart. Teraz natomiast dodatek ma zostać wydany w wersji stabilnej i każdy będzie mógł z niego dowolnie korzystać.

microsoft edge

Usypianie nieużywanych kart to dokładnie to, co mówi sama nazwa. Domyślnie po dwóch godzinach nieruszania danych kart, aplikacja automatycznie je uśpi, co pozwoli nam nieco zaoszczędzić RAM oraz procesor. Domyślny czas można zmienić i dostosować pod własne potrzeby. Wybudzenie zakładki polega natomiast na po prostu kliknięciu w nią. Wtedy ta powróci do “obudzonych”.

Jak informuje Microsoft, testy na 13 tysiącach urządzeń wykazały, że usypianie zakładek powoduje mniejsze użycie pamięci RAM nawet o 32% oraz o 37% procesora. Myślę, że użytkownicy Microsoft Edge, a zwłaszcza fani wielu otwartych kart, będą zadowoleni z tej nowości.

Źródło: Microsoft przez Telepolis

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!