Nie tylko Easy AntiCheat! BattlEye również wesprze Linuxa

Nie tylko Easy AntiCheat! BattlEye również wesprze Linuxa

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że Epic Games postanowiło rozszerzyć wsparcie dla funkcji Easy AntiCheat dla Linuxa oraz technologii Wine + Proton. Jak się okazuje, śladem EAC poszedł drugi, ogromny system tego rodzaju – BattlEye.

BattlEye również dla Linuxa i technologii Proton

Epic Games – twórcy EAC – postanowiło wyjść na przeciw oczekiwaniom swoich fanów i wsparli zarówno systemy typu Linux i macOS, jak i Proton i Wine. Na rynku jednak istnieje jeszcze jeden gracz, który również ma ogromny udział w systemach anticheat – BattlEye.

Steam Deck
(fot. IGN)

Ten jeszcze tego samego dnia oznajmił, że również wesprze Linuxa. W zasadzie to już od jakiegoś czasu wspierali Linuxa i macOS, jednak teraz oficjalnie rozszerzą to na konsolę Steam Deck, która to przecież korzysta właśnie z technologii Proton. Co to oznacza?

A no to, że gry takie jak Apex Legends czy Day by Daylight zadziałają pod Pingwinem. Te gry spokojnie działały pod Linuxem, jednak system BattlEye wykrywał Proton jako cheat. Z tego też powodu niedostępny był multiplayer. Teraz się to zmieni, a co za tym idzie – strona protondb.com jeszcze bardziej wypełni się zielenią, srebrem i złotem, a czerwonego zobaczymy o wiele mniej.

Jak dodaje BattlEye, wsparcie Linuxa i Protona będzie funkcją wbudowaną w system anticheat, przy czym deweloperzy będą musieli go ręcznie uruchomić – podobnie jak w przypadku EAC. Myślę jednak, że spokojnie deweloperzy wniosą wsparcie dla Linuxa – wszak jest to otwarcie się na kolejny rynek i dodatkową grupę graczy.

Źródło: BattlEye

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!