DJI Ronin S2 – znamy cenę i wygląd! Marzenie każdego filmowca?

DJI RS2

W przyszłym miesiącu firma DJI ma zaprezentować swojego nowego gimbala. Mowa tu o DJI Ronin S2, o którym dowiedzieliśmy się właśnie nieco więcej. Wszystko to za sprawą strony Best Buy, która zaliczyła wpadkę i pokazała jego cenę!

Ktoś tu nie umie dotrzymać tajemnicy…

Na stronie Best Buy pojawił się na chwilę nadchodzący gimbal marki DJI. Jeszcze w tym miesiącu, po przełożeniu daty, światło dzienne ujrzy DJI Ronin S2. Początkowo miał się on ukazać 9 września, ale w ramach wynagrodzenia nam tego opóźnienia, teraz pokażą oni dwie wersje tego gimbala. Jedna z nich będzie standardowa, zaś druga ma posiadać wykończenia z karbonu i czerwone wstawki. Nie tylko wpłynie to pozytywnie na jego odbiór wizualny, ale też na jego wagę. Ta wersja będzie zapewne dedykowana dla profesjonalistów, zaś pierwsza dla zwykłego użytkownika. No dobra, może nie tyle zwykłego, bo to raczej nie ta półka cenowa, ale dla tych mniej wymagających osób.

DJI Ronin S2 - znamy cenę i wygląd! Marzenie każdego filmowca?

No właśnie, cena. Strona Best Buy uchyliła nam, przypadkowo, rąbka tajemnicy o nim, a dokładniej ujawniła jego cenę. DJI Ronin S2 z karbonowymi elementami ma kosztować, według tego wycieku, 849 dolarów, czyli ok. 3280 zł. Co, oprócz mniejszej wagi, otrzymujemy za tę kwotę? Po pierwsze, trzy porty USB typu C, które umożliwiają podłączenie na raz do trzech urządzeń. Idąc dalej, znajdziemy tam kółko do sterowania obrotu gimbala w wybranej płaszczyźnie. Wisienką na torcie jest wyświetlacz, na którym będziemy widzieć podgląd z naszej kamery. Będzie też wersja DJI Ronin S2 Pro Combo, gdzie w zestawie, oprócz samego gimbala DJI RS2, znajdziemy dodatkowe akcesoria. Wśród nich znaleźć się ma m. in. DJI Focus czy też DJI RavenEye – moduł transmisji obrazu. Jego cena ma wynosić 999 dolarów, czyli mniej więcej 3860 zł.

Już widzę, jak fani tej marki z niecierpliwością czekają na jego premierę. Mateusz, nasz redakcyjny operator, który zawsze znajduje się po drugiej stronie kamery przy wideorecenzjach, pewnie ślini się na sam jego widok (wiem, że to czytasz Mati i pewnie się właśnie uśmiechasz). DJI Ronin S2 ma dać bardzo dużo możliwości osobom z tej branży, ot chociażby w kwestii mocowania. Wydaje się być prekursorem Ronina MX, na zdjęciu poniżej widać niemalże identyczne mocowanie jak w jego starszym bracie.

DJI Ronin S2 - znamy cenę i wygląd! Marzenie każdego filmowca?

Myślę, że jeśli zajmujecie się tym tematem na co dzień, to z pewnością jest na co czekać. Przypominam, premiera DJI Ronin S2 odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, w październiku. Z pewnością, gdy tylko pojawi się więcej informacji o tym sprzęcie, będziemy Was informować!

Czekacie na nowego gimbala od DJI? Co myślicie o tej cenie DJI Ronin S2?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!