Znów możecie kupić, a raczej wypożyczyć telefon. Bestcena powróciła

bestcena

Historia Bestceny jest bardzo burzliwa. Sklep ten ponad półtora roku temu był całkiem popularny, a w sieci współpracował także ze znanymi osobami z branży smartfonów. Pojawiły się jednak problemy z realizacją zamówień oraz procedurami gwarancyjnymi. Wkrótce wyszło na jaw, że Bestcena tak naprawdę telefonów nie sprzedaje, a je wynajmuje. Firma została zamknięta, a część klientów pozostała bez swoich zamówień, o czym przypominałem także w tym artykule.

Bestcena powraca i zapowiada, że to dopiero początek

Wspomniany wpis tyczył się tego, że Bestcena zostanie operatorem sieci komórkowej Bestcena Mobile. Pojawiła się tam także zapowiedź powrotu platformy zakupowej i o to mamy – na stronie Bestceny znów można zamawiać urządzenia.

bestcena strona internetowa

Tym razem jednak firma nie kryje się z tym, że telefonów nie kupujemy na własność, a jedynie wynajmujemy. Jest to nazywane usługą PaaS, a informacje o modelu Produkt jako Usługa znajdziemy na ich stronie internetowej. Sklep podaje, że w ramach abonamentu kupujący otrzymają możliwość korzystania z wybranego produktu, zwrotu i wymiany na inny model przedłużonej gwarancji (dożywotniej, jak można doczytać na Facebooku) oraz naprawy w następnym dniu roboczym.

Znów możecie kupić, a raczej wypożyczyć telefon. Bestcena powróciła

Bestcena informuje, że zwrócone urządzenia będą sprzedawane na rynku wtórnym. Z kolei klient, który odda telefon będzie miał możliwość odzyskania depozytu pomniejszonego o zużycie urządzenia.

Bestcena jest platformą internetową (podobną do eBay czy Allegro), która umożliwia swoim Klientom składanie zamówień na sprzęt elektroniczny online w modelu biznesowym „Produkt jako Usługa”, jednocześnie (już wkrótce) łącząc w sobie cechy wirtualnego operatora – dostawcy usług telekomunikacyjnych pod własną marką „Bestcena Mobile”.

czytamy na stronie w zakładce O Nas

Źródło: bestcena.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!