Jak powstaje bezobsługowa Żabka? Sklep wygląda jak wielki kod QR

zabka zappka
Żappka

Pierwsza bezobsługowa Żabka ruszyła w 2021 roku w Poznaniu. Placówki, które obecnie noszą szyld Żabki Nano, można już znaleźć w kilkudziesięciu lokalizacjach w sześciu miastach: Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Sopocie, Gdańsku i Piasecznie.

Sieć sklepów jest europejskim liderem w tworzeniu rozwiązań modern convenience, które odpowiadają na potrzeby współczesnych klientów. CEO Grupy Żabka, Tomasz Suchański, powiedział, że chcą na nowo zdefiniować szybkość zakupów i zapewnić wyjątkowe oraz wysoce spersonalizowane doświadczenia zakupowe, łącząc świat cyfrowy z otoczeniem.

Nieustannie pracujemy nad rozwojem i doskonaleniem unikalnego na skalę globalną konceptu, jakim jest Żabka Nano. Stawiamy na jego elastyczność – jesteśmy w stanie otwierać kolejne autonomiczne placówki zarówno w mocno trafficowych lokalizacjach, takich jak ścisłe centra miast czy stacje metra, jak i w sklepach wielkopowierzchniowych. Jako jedni z pierwszych na świecie rozwijamy też koncept umożliwiający wejście do sklepu przy wykorzystaniu karty płatniczej

mówi Tomasz Blicharski, dyrektor zarządzający Żabka Future

Tak wygląda autonomiczna Żabka zanim będzie można z niej korzystać

Jak właściwie działa i powstaje taki autonomiczny sklep? Zastosowano tutaj innowacyjną platformę AiFi OASIS, czyli system kamer, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. Żabki to jedne z pierwszych placówek handlowych wykorzystujących tę technologię.

W nowo powstających sklepach bezobsługowych Żabki można zauważyć porozwieszane na półkach i ułożone na podłodze kody przypominające QR. Służą one właśnie testom kamer AI.

Źródło: wykop.pl, wykop.pl, businessinsider.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!