Bezprzewodowa ładowarka Apple AirPower nie trafi do sprzedaży

apple airpower

Informacja ta zaskoczyła nas wszystkich. Niejednokrotnie podczas konferencji Apple poruszany był temat maty ładującej AirPower, która miała być idealnym akcesorium uzupełniającym ekosystem giganta z Cupertino. Teraz już wiemy, że ładowarka ta nigdy nie trafi na rynek.

Co jest powodem decyzji Apple?

Pierwsze informacje dotyczące AirPower pojawiły się podczas konferencji, na której zaprezentowano iPhone X. Wtedy też amerykański producent nie zdradził jakichkolwiek szczegółów dotyczących daty premiery i wprowadzenia do sprzedaży nowego akcesorium. Oczywiście cały świat spodziewał się prezentacji w 2018 roku razem z iPhone XS, XS Max oraz XR, ale jak doskonale wiemy sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Niedługo później pojawiły się plotki mówiące o premierze na wiosnę tego roku, a następnie nawet o końcu marca.

airpower 2

Marzec jednak dziś się kończy, a AirPower jak nie było tak nie ma. Grafika przypominająca tę ładowarkę pojawiła się nawet na niedawno zaprezentowanych słuchawkach AirPods drugiej generacji. Dlaczego zatem Apple porzuciło pracę nad swoją bezprzewodową ładowarkę, która miała, przynajmniej w teorii, zrewolucjonizować rynek? Gigant z Cupertino stwierdził, że produkt ten nie spełnia wysokich wymagań firmy i projekt został całkowicie porzucony. To nie napawa optymizmem. Oczywiście Apple zaznaczyło, że nadal wierzy w bezprzewodową przyszłość i chce rozwijać produkty korzystające z tego typu technologii.

Zobacz też: Karuzela śmiechu nie ma końca! Xiaomi żartuje z Huawei, które wcześniej naśmiewało się z Apple

Decyzja amerykańskiej firmy jest o tyle zaskakująca, że ładowarka AirPower mogłaby się spotkać z wyjątkowo ciepłym przyjęciem fanów. Użytkownicy AirPodsów czy iPhonów mogliby szturmem ruszyć do sklepów aby nabyć oryginalne akcesorium, a w tej sytuacji są oni skazani na wybranie rozwiązań innych producentów. Niemniej jednak Apple nie powiedziało w tej kwestii ostatniego słowa i możliwe, że już jesienią na konferencji, na której pojawią się nowe iPhony zobaczymy także ciekawe akcesoria.

Co myślicie o decyzji firmy Apple? Czy waszym zdaniem AirPower jest czymś czego brakuje na rynku mobilnym? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz