Strona główna Aktualności Bardzo możliwe, że poznaliśmy produktowe plany Apple na 2019 rok

Bardzo możliwe, że poznaliśmy produktowe plany Apple na 2019 rok

-

Jeszcze dobrze nie weszliśmy w 2019 rok, a już w sieci pojawiły się informacje o urządzeniach, jakie Apple szykuje dla swoich fanów w tym roku!

Nowe smartfony, MacBook Pro, iPady i nie tylko

Jeden z dość rzetelnych analityków Ming-Chi Kuo podzielił się informacjami na temat tego, co Apple szykuje na ten rok. Okazuje się, że plany są dość śmiałe i urządzeń pojawi się dość sporo, choć nie wszystkie zapowiedzi mogą zadowolić fanów marki.

Apple iPhone Xr
iPhone XR

Zaczynając od nowych telefonów, tegoroczne iPhone zachowają przekątną ekranu, która pojawiła się w iPhone XS, XS Max i iPhone XR, a więc 5.8 cala, 6.5 cala i 6.1 cala. Dodatkowo potwierdza on fakt, że Apple nadal nie zamierza wdrożyć do swoich smartfonów złącza USB-C – pomimo ostrzeżeń ze strony Unii Europejskiej, wciąż będą miały one port Lightning. Kuo dodaje jednak, że otrzymają one funkcję znaną z Huawei Mate 20 Pro, czyli bezprzewodowe ładowanie zwrotne, a także poprawioną wersję Face ID, większe baterie oraz potrójny aparat główny. Nie wiadomo, które z urządzeń pojawi się z jaką specyfikacją, jednak plotki sugerują, że dodatkowe oczko pojawi się w większej wersji.

ipad pro

Jeśli chodzi o portfolio tabletów, to w tym roku czekają nas dwa nowe urządzenia z serii Pro z nowszymi procesorami. Zwiększy się też przekątna ekranu, która w iPadzie wynosi teraz 9.7 cala, a która będzie miała 10.2 cale – ze względu na zmniejszenie ramek. Kuo potwierdza także nowe iPady Mini z nowszymi procesorami.

Najciekawsze jednak będą nowe komputery. Apple ma wypuścić nowego MacBooka Pro, którego przekątna wyświetlacza wyniesie 16-16.5 cali, a dodatkowo zmieni się jego wygląd (choć wymiary samej bryły nie ulegną zmianie względem obecnego wariantu z ekranem 15.4 cala). Ponadto do sprzedaży trafi monitor z ekranem o przekątnej 31.6 cali i rozdzielczości 6K. Cechować się ma on nadzwyczajną jakością obrazu i oferować technologię podświetlenia Mini LED (lub podobną).

Dodatkowo pojawi się Mac Pro z „łatwymi do rozszerzenia” komponentami, a 13-calowy MacBook Pro dostanie wersję z 32 GB RAMu. Na chwilę obecną ta wersja dostępna jest z maksymalnie 16 GB RAMu, podczas gdy większa ilość zarezerwowana jest da 15-calowego wariantu.

apple airpower
Ładowarka AirPower mająca naładować zarówno iPhona jak i AirPodsy

Na koniec trochę o akcesoriach i gadżetach. Funkcja EKG dostępna w Apple Watch ma trafić do kolejnych krajów, a dodatkowo pojawi się zegarek z ceramiczną obudową, tak jak miało to miejsce w przypadku trzeciej generacji zegarków. Jeśli natomiast chodzi o słuchawki AirPods 2, to otrzymają one wsparcie dla bezprzewodowego ładowania i nowszego standardu Bluetooth. Co ważniejsze, słuchawki będzie można naładować także telefonami, które, jak wspomniałem wcześniej, dostaną zwrotne ładowanie bezprzewodowe.

Zobacz też: Apple AirPods 2 za 1000 zł? Wszystko na to wskazuje

Trzeba przyznać, że przed Apple szykuje się naprawdę pracowity rok. Jeśli tylko w tym roku nie przesadzą z cenami to mogą naprawdę sporo osiągnąć. Oczywiście jestem mocno ciekawy na ile nowości będą podczas premier określane jako „innowacja i nowość”, kiedy część konkurencji już sporo z nich oferuje.

Co myślicie na temat nowych urządzeń Apple? Czekacie na premierę któregoś z nich?

Źródło9to5mac

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej