Wow! Brave Browser ma już ponad 25 milionów użytkowników!

brave browser
(fot. CNet)

Brave Browser to dosyć nowa przeglądarka internetowa nastawiona na zapewnienie prywatności użytkownikowi, a także na wygodę korzystania i kryptowaluty. Ostatnie miesiące to ogromny rozwój produktu, a co za tym idzie – wzrost popularności. Dowodem tego jest przebicie kolejnego progu liczby użytkowników!

Brave Browser to moja główna przeglądarka, z której korzystam codziennie. Zainstalowałem ją jeszcze jakoś w maju ubiegłego roku, jednak dopiero od sierpnia wykorzystuję ją dosyć intensywnie. Wszystko za sprawą jakiś czas temu wprowadzonej synchronizacji danych, co znacznie ułatwia mi korzystanie z Brave na wielu urządzeniach. Dzięki oparciu o Chromium, przeglądarka oferuje znane mi narzędzia deweloperskie oraz współpracuje z takimi platformami jak GeForce Now czy Google Stadia.

Warto przeczytać: Nareszcie! Brave Browser działa na komputerach z Apple M1!

Brave Browser ma już ponad 25 milionów użytkowników!

Twórcy Brave Browser postanowili podsumować 2020 rok i pochwalić się świetnymi wynikami. Otóż liczba aktywnych użytkowników miesięcznie urosła ponad dwukrotnie aż do 25,4 miliona (na początku 2020 było to 11,6 miliona)! Mało tego, liczba aktywnych codziennych użytkowników wzrosła do 8,6 miliona (rok wcześniej było to 3,8 miliona).

To jednak nie jest koniec dobrych informacji! Udało się także przekroczyć liczbę jednego miliona zweryfikowanych twórców, którym możemy oddawać kryptowalutę BAT (którą otrzymujemy w zamian za korzystanie z przeglądarki i wyświetlanie niektórych reklam) w podzięce za ich treści. Jak twierdzą deweloperzy, do tej pory przekazano już 26 milionów BAT tymże twórcom.

brave-browser
Tryb prywatny z Torem w Brave Browser

Brave Browser to otwartoźródłowa przeglądarka internetowa oparta o Chromium. Jest ona dostępna na systemy macOS, Windows, Linux, a także na Androida i iOS-a. Jest ona w pełni darmowa i oferuje wiele ciekawych funkcji, chociażby tryb prywatny z Torem.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!