Nareszcie! Brave Browser działa na komputerach z Apple M1!

Brave-Browser
(fot. Medium.com)

Brave Browser to coraz popularniejsza przeglądarka internetowa, która w ostatnim czasie została ulepszona o kilka ciekawych dodatków, między innymi o synchronizację danych. Tym razem twórcy dodali coś, co powinno zadowolić użytkowników najnowszych komputerów z logo Apple.

Brave Browser to moja główna przeglądarka, z której korzystam codziennie. Zainstalowałem ją jeszcze jakoś w maju tego roku, jednak dopiero od sierpnia wykorzystuję ją dosyć intensywnie. Wszystko za sprawą nie tak dawno temu wprowadzonej synchronizacji danych, co znacznie ułatwia mi korzystanie z Brave na wielu urządzeniach. Dzięki oparciu o Chromium, przeglądarka oferuje znane mi narzędzia deweloperskie oraz współpracuje z takimi platformami jak GeForce Now czy Google Stadia.

Warto przeczytać: Wow! Brave Browser najlepiej ocenianą przeglądarką internetową na Androida!

Brave Browser w wersji 1.18.77 działa na Apple M1!

Deweloperzy przeglądarki Brave właśnie wydali aktualizację 1.18.77. Nie wnosi ona zbyt wiele, jednak dla pewnej grupy użytkowników może być kluczowa. Otóż najnowsze stabilne wydanie Brave Browser przynosi oficjalne wsparcie dla komputerów z procesorami Apple M1. Do tej pory z Brave Browser na układzie M1 można było korzystać za pomocą narzędzie Rosetta II lub korzystając z niestabilnych edycji Brave Browser.

Nareszcie! Brave Browser działa na komputerach z Apple M1!

Jak informują deweloperzy, warto zacząć korzystać z wersji ARM przeglądarki, bowiem ta działa naprawdę szybko i stabilnie. Oprócz wsparcia dla Apple M1 naprawiono kilka błędów. Dotyczą one niemożności oglądania materiałów wideo na platformie HBO Max (problem z kVideoPlaybackQuality) oraz w serwisie imdb.com. Po aktualizacji wszystko to powinno zacząć działać poprawnie.

Warto zobaczyć: Już możesz uruchomić Ubuntu na Apple M1!

Aktualizację można wykonać na wiele sposobów. W systemach Windows odpowiedni przycisk wymuszający uaktualnienie znajdziecie w ustawieniach aplikacji. Natomiast na Linuxie aktualizacja jest dostępna poprzez wybrany menedżer pakietów.

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!