Od teraz Brave wymusi tryb ciemny na stronach internetowych, ale nie radzimy z tego korzystać

brave browser
(fot. CNet)

Brave Browser to coraz popularniejsza przeglądarka internetowa, która w ostatnim czasie została ulepszona o kilka ciekawych dodatków, między innymi o synchronizację danych. Tym razem twórcy dodali wymuszanie trybu ciemnego na stronach internetowych.

Brave Browser to moja główna przeglądarka, z której korzystam codziennie. Zainstalowałem ją jeszcze jakoś w maju tego roku, jednak dopiero od sierpnia wykorzystuję ją dosyć intensywnie. Wszystko za sprawą nie tak dawno temu wprowadzonej synchronizacji danych, co znacznie ułatwia mi korzystanie z Brave na wielu urządzeniach. Dzięki oparciu o Chromium, przeglądarka oferuje znane mi narzędzia deweloperskie oraz współpracuje z takimi platformami jak GeForce Now.

Warto przeczytać: Wow! Brave Browser najlepiej ocenianą przeglądarką internetową na Androida!

Brave Browser wymusi tryb ciemny na stronach internetowych, ale nie działa to zbyt idealnie

Najnowsza aktualizacja Brave Browser na Androidzie wprowadziła funkcję wymuszania trybu ciemnego na stronach internetowych. Działa to dosyć ciekawie, bowiem na wszystkich witrynach podmienia jasne tła na ciemne, dzięki czemu przeglądanie treści – zwłaszcza w nocy – jest niezwykle wygodne. Aby nowość uruchomić należy wejść Ustawienia i przejść do zakładki Wygląd. To właśnie tam znajdziemy opcję Tryb nocny.

brave

Na pierwszy rzut oka funkcja działa dosyć dobrze, jednak zdarzają się pewne problemy. Chociażby na naszej stronie głównej niektóre grafiki wyróżniające wyświetlane są w negatywie (co możecie zauważyć poniżej). Na innych stronach niektóre przyciski są niezbyt widoczne, bowiem są czarne i wyświetlają się na ciemnym tle. Przyznam, że działa to nieco lepiej niż się spodziewałem (tym bardziej, że jest to funkcja eksperymentalna), jednak nadal na tym polu mistrzem pozostaje Samsung Browser, który nie tylko poprawnie wyświetla witryny z nałożonym nowym wyglądem, ale również tła nie są ciemne a czarne, co ma znaczenie w przypadku wyświetlaczy typu AMOLED.

Od teraz Brave wymusi tryb ciemny na stronach internetowych, ale nie radzimy z tego korzystać

Z jakiej przeglądarki internetowej korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!