Motyw “Bryza” zostanie mocno odświeżony w KDE Plasma 5.21!

Motyw "Bryza" zostanie mocno odświeżony w KDE Plasma 5.21!

Bryza (po angielsku “Breeze”) to prawdopodobnie najpopularniejszy (i zarazem domyślny) motyw graficzny w KDE Plasma. Ba! Sam z niego długo korzystałem, jednak poszedł w odstawkę na rzecz Arc Dark. Jak się okazuje, twórcy chcą nadgonić obowiązujące dzisiaj trendy i w KDE Plasma 5.21 zaprezentują odświeżoną wersję Bryzy.

KDE PLASMA

Z KDE miałem kontakt już jakiś czas temu kiedy to pierwszy raz zdecydowałem się na zainstalowanie KDE Neon (więcej dowiecie się >>stąd<<). Po dosyć długim romansie z Linux Mint zdecydowałem się na ponowną instalację KDE Neon. Podobnie tak jak w przeszłości, tak i teraz jestem wręcz zauroczony. Każdy jeden element możemy zmodyfikować w dowolny sposób, dzięki czemu wszystko jest nie tylko spójne, ale również wygląda i działa dokładnie tak jak my chcemy. Mało tego, Plasma stała się naprawdę wydajnym środowiskiem i już teraz możemy opisać je jako jedne z najlżejszych środowisk graficznych.

Warto przeczytać: KDE Neon – moje linuxowe odkrycie 2019 roku

“Bryza” zostanie odświeżona w KDE Plasma 5.21

Nadal czekamy na stabilne wydanie KDE Plasma 5.20, a już twórcy pracują nad wersja 5.21. Jak się okazuje, zmiany będą ogromne a dostrzeżemy je od razu po uruchomieniu systemu. Chodzi tutaj oczywiście o domyślny motyw graficzny Bryza, który doświadczy ogromnego odświeżenia – deweloperzy nazywają ten zabieg “Breeze Evolution” i ma on za zadanie unowocześnić interfejs i sprawić, że będzie on zgodny z aktualnymi trendami.

Warto zobaczyć: KDE Plasma 5.20 Beta już jest! Co nowego dodano?

Między innymi zmniejszono cień nieaktywnych okien, przemalowano niektóre elementy oraz zmieniono kolorystykę elementów, które zostają przypięte do wyświetlania na wierzchu. Można też zauważyć, że biel wydaje się być… bielsza, a elementy typu ramka czy menu mają nieco ciemniejsze tło, natomiast czcionki i ikony wyglądają na wyraźniejsze. Z wynikami pracy możecie zapoznać się poniżej. Muszę zaznaczyć, że nie jest to finalny produkt i motyw Bryza może zostać jeszcze gruntownie zmodyfikowany zanim zostanie opublikowany.

Co myślicie o odświeżonym motywie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!