Caprine to desktopowy Facebook Messenger na Linuxa

Caprine to desktopowy Facebook Messenger na Linuxa

Wbrew pozorom, nadal warto korzystać z desktopowych wersji aplikacji. Pozwalają one na przeróżne modyfikacje (niedostępne w webowych odsłonach) oraz na nieco wygodniejsze użytkowanie. Wiemy, że Facebook pracuje nad komputerową wersją Messengera, jednak nie ma na co czekać i już teraz można zainstalować program o nazwie Caprine, który daje wygodny dostęp do komunikatora od Facebooka. I to na Linuxie!

Caprine to elegancki i ciekawie zmodyfikowany klient Messengera od Facebooka

Caprine to zmodyfikowana wersja przeglądarkowego Messengera. Spokojnie, to wcale nie oznacza, że jedyną funkcją tego programu jest wyświetlanie strony internetowej w oddzielnym oknie. Twórca aplikacji opisuje ją w taki sposób “Caprine is an unofficial and privacy-focused Facebook Messenger app with many useful features”. A więc jak Caprine dba o naszą prywatność?

Caprine to desktopowy Facebook Messenger na Linuxa

A no w Caprine ukryto kilka ciekawych funkcji. Pierwszą z nich jest zamaskowanie zdjęć i nazw kontaktów, dzięki czemu osoby postronne nie widzą z kim piszemy. Warto dodać, że to zamazanie dotyczy również powiadomień. Następnym ciekawym dodatkiem jest ukrycie przed naszym rozmówcą faktu, że przeczytaliśmy wiadomość bądź tworzymy własną. Ostatnią funkcją jest zablokowanie śledzenia linku przez Facebooka.

Warto zobaczyć: Zorin OS 15 Lite: taka powinna być lekka dystrybucja Linuxa na słabsze komputery

Oczywiście nie tylko elementy związane z prywatnością są jedynym plusem Caprine. Znajdziemy tutaj takie rzeczy jak Tryb Kompaktowy, powiadomienia, skróty klawiszowe, wsparcie dla Messenger for Workplace, a także funkcję wysyłania bloków kodu! No i nie można zapomnieć o preinstalowanym trybie ciemnym i przezroczystym.

Caprine jest dostępny na większość popularnych platform, chociażby na Linuxa, MacOS oraz Windowsa. Wszystkie pliki instalacyjne znajdziecie >tutaj<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!