Byliśmy na oficjalnym otwarciu Centrum Logistycznego Amazon w Okmianach!

Amazon Okmiany

Amazon dotychczas miał w Polsce sześć centr logistycznych. Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego, już siódmego centrum, w Okmianach, wsi w powiecie legnickim. WRO5, bo tak w skrócie nazywają to miejsce, różni się od dotychczasowych budynków tego giganta.

Jest to pierwsze centrum przepływowe Amazon w Polsce!

Przedsiębiorstwo to działa w Polsce już od 5 lat, przy czym do dnia dzisiejszego stworzyła aż 16 tysięcy nowych miejsc pracy. Wczoraj we wsi Okmiany, w powiecie legnickim, Amazon otworzył już siódme centrum logistyczne w Polsce. To pierwsze takie centrum, bowiem tutaj rzeczy nie są magazynowane, a maksymalnie następnego dnia są już rozsyłane do innych centr logistycznych.

Jego budowę ukończono zrealizowano w 10 miesięcy, a powierzchnia całkowita tego budynku to aż 158 tysięcy metrów kwadratowych (powierzchnia użytkowa to 60 tysięcy metrów kwadratowych).

Pracownicy są wspierani przez roboty, które automatycznie umieszczają na paletach kosze z produktami, które następnie trafiają już do ciężarówek i ruszają w trasę.

Na spotkaniu prasowym wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz, podziękował firmie Amazon za przyczynienie się do rozwoju sektora społeczno-gospodarczego w ich regionach. Przekazał on im Kryształ Biznesu Gminy Chojnów.

Amazon Okmiany

Amazon Art

Amazon zapowiedział, że na jednej ze ścian tego budynku powstanie mural stworzony przez lokalnych artystów. Motywem przewodnim grafiki będzie praca w tym właśnie Centrum Logistycznym. Wzór ten ma oddawać nie tylko specyfikę pracy w nim, ale też będzie oddawał regionalny charakter.

Warto przeczytać: Krótkie podsumowanie konferencji Innovation@Amazon 2019

Zostań Amazończykiem!

W tym budynku pracuje już kilkaset osób, ale docelowo chcą zatrudnić ich ponad tysiąc. Szukają pracowników zarówno na stanowiska poziomu początkowego, ale też poszukują specjalistów w branży IT, finansach, HR, logistyce oraz inżynierii. Amazon bardzo dba o pracowników, zapewniając im nie tylko dość atrakcyjną stawkę, ale też poprzez różne programy wsparcia rozwoju osób zatrudnionych u nich. Między innymi jest to “Postaw na swój rozwój”, gdzie firma ta zapewnia pokrycie nawet 95% kosztów kursów, które pracownik chce ukończyć w celu rozwoju osobistego. Nie musi to być nic związanego z pracą u nich, to może być dowolny kurs, a kwota ta w ciągu 4 lat może wynieść nawet 26 tysięcy złotych. Amazon zapewnia też pracownikom darmowy dojazd do pracy oraz obiady pracownicze zaledwie za złotówkę. Przyznam, że są całkiem niezłe, miałem okazję spróbować.

Uważam, że takie inwestycje gigantów dla nas są bardzo dobre. Pomagają nam rozwijać gospodarkę, zapewniając nowe miejsca pracy. Czy zgadzacie się ze mną?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!