Strona główna Aktualności CEO OnePlus uważa, że koniec jacka w telefonach może przyspieszyć rozwój bezprzewodowych...

CEO OnePlus uważa, że koniec jacka w telefonach może przyspieszyć rozwój bezprzewodowych słuchawek

-

Czy tradycyjne złącze słuchawkowe jest przeżytkiem? Tak uważają niektórzy producenci smartfonów, którzy już od dłuższego czasu rezygnują z jacka 3,5 mm. Oczywiście słuchawki możemy podłączyć przy pomocy przejściówki na USB C, ale coraz więcej osób postanawia przesiąść się na rozwiązania bezprzewodowe.

Brak jacka szansą na rozwój słuchawek Bluetooth

Pate Lau, pełniący rolę CEO w firmie OnePlus, uważa, że już teraz jakość słuchawek bezprzewodowych jest bardzo dobra, ale w przyszłości może być jeszcze lepsza. Jego zdaniem rozwój tego typu urządzeń nastąpił tak naprawdę dopiero wtedy gdy większość topowych producentów smartfonów na dobre zrezygnowała z złącza słuchawkowego. Identyczną drogą idzie OnePlus. OP 6T został pozbawiony jacka 3,5 mm i wszystko wskazuje na to, że sytuacja powtórzy się z nadchodzącym wielkimi krokami telefonem. Razem z OnePlus 6 chiński producent pokazał światu także swoje pierwsze słuchawki bezprzewodowe – OnePlus Bullets Wireless. Przyznam szczerze, że moim zdaniem poruszenie teraz tematu słuchawek nie jest przypadkiem. Bardzo możliwe, że razem z OP 7 będą mieć premierę właśnie odświeżone Bullets Wireless. Oczywiście w sieci nie znajdziemy jakichkolwiek informacji na ten temat, ale wydaje mi się, że jest to możliwe.

oneplus bullets wireless

Zobacz też: OnePlus 7 nie dostanie ładowania bezprzewodowego. Prezes firmy zatrzymał się w czasie…

Czy słuchawki Bluetooth mają szansę oferować taką jakość dźwięku jak te z kablem? Tak, ale tylko wtedy gdy producent zdecyduje się na wsparcie bezstratnego kodeka. Oczywiście nawet aptX powinno wystarczyć większości użytkowników, ale jeśli macie taką możliwość to polecam sprawdzić słuchawki czy odbiornik Bluetooth wspierający LDAC. Tym samym słowa CEO OnePlus mają sens, ale tak naprawdę odnoszą się bardziej do portfolio jego firmy niż do całego rynku Producenci zajmujący się produkcją sprzętu z wyższej półki już jakiś czas temu udowodnili, że Bluetooth wcale nie jest gorsze od kabla, a jednocześnie dużo wygodniejsze. Problemem jest to, że połączenie Bluetooth zawsze będzie dodatkowo drenowało baterię z samego smartfona, a słuchawki niestety trzeba co jakiś czas naładować. Bez wątpienia to właśnie bezprzewodowe rozwiązania są rozwiązaniami przyszłości.

Recenzja pierwszych całkowicie bezprzewodowych słuchawek Xiaomi AirDots!

Co myślicie o bezprzewodowych słuchawkach? Czy zgadzacie się z słowami CEO OnePlus? Czy waszym zdaniem brak jacka pozytywnie wpływa na rozwój rozwiązań Bluetooth? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłoźródło

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej