CEO Xiaomi ujawnia specyfikację nadchodzącego flagowca!

CEO Xiaomi ujawnia specyfikację nadchodzącego flagowca!

To, że Xioami pracuje nad kolejnym topowym smartfonem z serii Mi 10 jest pewne od dłuższego czasu. Plotek dotyczących Mi 10 Pro Plus, bo to najprawdopodobniej pod tą nazwą nowość chińskiego producenta trafi na rynek, widzieliśmy już ogrom, ale teraz najprawdopodobniej sam CEO firmy zdradza światu sporo danych dotyczących specyfikacji!

Czym tym razem będzie chciało zaskoczyć Xiaomi?

Oczywiście nie możemy mówić o ujawnieniu pełnej specyfikacji. Lei Jun jednak na swoim oficjalnym koncie w chińskim serwisie Weibo opublikował listę z danymi, które najprawdopodobniej dotyczą nowego flagowca producenta z Państwa Środka. Czym zatem będzie wyróżniać się Xiaomi Mi 10 Pro Plus? Smartfon ten otrzyma podwójne głośniki stereo, moduł zbliżeniowy NFC, tradycyjne gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm czy port podczerwieni. Sam wyświetlacz AMOLED ma cechować się zwiększoną częstotliwością odświeżania. W przypadku Mi 10 oraz Mi 10 Pro mogliśmy mówić o odświeżaniu na poziomie 90 Hz, ale w nowości spodziewamy się wykorzystania matrycy 120 Hz. Oczywiście z wyświetlaczem zintegrowany będzie także czytnik linii papilarnych.

CEO Xiaomi ujawnia specyfikację nadchodzącego flagowca!

Nie zabraknie także zoomu o 30-krotnym lub nawet większym zbliżeniu. Oczywiście nie spodziewałbym się tego, że będzie to zoom optyczny, a raczej cyfrowy. Co za tym idzie strata po zbliżeniu może być znaczna. W przypadku Mi 10 Pro Plus znajdziemy także zupełnie nowego system chłodzenia. Smartfon będzie działać dzięki baterii o pojemności 4500 mAh lub większej ze wsparciem ładowania bezprzewodowego o nieznanej na tę chwilę mocy.

Zobacz także: Xiaomi chwali się, że w Korei sprzedaje swoje urządzenie znacznie taniej od konkurencji

Co z wydajnością? Nowy flagowiec Xiaomi powinien trafić na rynek z niezaprezentowanym jeszcze Qualcomm Snapdragonem 865+ oraz minimum 8 GB RAM-u. Premiera nowości chińskiego producenta może mieć miejsce już w przyszłym miesiącu. Mam nadzieję, że producent z Państwa Środka czymś jeszcze nas zaskoczy. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po nowym flagowcu firmy Xiaomi? Czekacie na premierę tego sprzętu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!