Chrome 99 Beta z kolejnym ułatwieniem – skrótem do pobranych plików

google chrome
(fot. @elvin_not_11)

Jak się okazuje, Google szykuje kolejne zmiany, które mają wylądować w Chrome. Tym razem mowa o dodaniu skrótu do karty pobierania.

Google Chrome jest trochę spóźniony, ale nadrabia zaległości

Dopiero co informowaliśmy Was o tym, że Google Chrome dostanie nowe logo, które doczekało się największego redesignu od 8 lat. Mówiliśmy również o tym, że przeglądarka ma ułatwić wyciszanie dźwięków wydawanych przez dane karty. To jednak nie koniec nowości.

Google Chrome został właśnie wydany w wersji 99 w kanale Beta. Zmiany są drobne lecz zauważalne. Przede wszystkim mowa tu o dodatkowym przycisku na górnym pasku narzędzi, po prawej stronie. Ma on być skrótem do pobranych plików. Podczas pobierania przycisk jest niebieski, a po pobraniu wraca do koloru szarego. W przyszłości podobno ikonka ma pokazywać poziom pobrania. Nie jest to jednak nic nowego, bowiem Firefox ma coś takiego od dawna i zasada działa jest podobna – również pokazywany jest stan pobrania, a kolor sygnalizuje czy plik został zapisany, czy nie. Drobna, ale przydatna funkcja.

chrome
(fot. XDA)

Chrome 99 Beta to również dodanie API do rozpoznawania pisma ręcznego. To może otworzyć przeglądarkę internetową na tworzenie odręcznych notatek czy podpisów. Takie aplikacje internetowe mogłyby działać na wielu platformach – w tym na Windows, macOS, Chrome OS oraz Linux. Na minus jednak fakt, że Chrome v99 zaczyna blokować adblocki, które korzystają z Manifestu V2 i muszą zacząć wykorzystywać Manifesty V3. To może ograniczyć nieco ich skuteczność. Póki co, jednak mogą korzystać ze wsparcia wstecznego do V2.

Opisane wyżej nowości znajdziecie w Google Chrome 99 w kanale Beta. Zapewne już niedługo zmiany trafią także do Google Chrome Stable.

Źródło: XDA, android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!