Chrome 99 najszybszą przeglądarką… według twórców

google chrome

Google postanowiło samemu wręczyć sobie medal w wyścigu o palmę pierwszeństwa najszybszej przeglądarki internetowej. Problem w tym, że jest to mocno naciągane zwycięstwo.

Szybciej, szybciej!

Na początku tego miesiące przeglądarka Google Chrome doczekała się nowej aktualizacji o wdzięcznym numerze 99. Musiało minąć trochę czasu, zanim wszystkie nowe funkcje i ulepszenia zdołają być sprawdzone przez użytkowników, ale nie powstrzymało to Google od ogłoszenia pierwszych sukcesów. Według giganta technologicznego, Chrome 99 okazał się najszybszą przeglądarką, ale jeśli używamy Maca. Przeglądarka otrzymała najwyższą możliwą notę (300) za test prędkości na Speedometrze Apple. Na drugim miejscu znalazło się Safari, które było o 7% wolniejsze.

Chrome 99 najszybszą przeglądarką... według twórców
macOS

Wydajniejsza grafika

Innym nie mniej ciekawym zwycięstwem, które osiągnął Chrome 99, jest test wydajności grafiki. Tutaj widać już znaczną różnicę od konkurencji, bo testy wykazały aż 15% lepsze wyniki względem Safari. Samo Google woli jednak mówić o Chrome 99 nie jako nowej wersji, co bardziej aktualizacji wydajności, co może oznaczać, że mają jeszcze kilka asów w rękawie, które niebawem mogą jeszcze bardziej zdystansować Chrome od konkurencji.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!