Chrome pozwoli na dodawanie komentarzy, dlaczego zapisujecie stronę w ulubionych

google chrome

Zdarzyło wam się kiedyś zapisać stronę internetową w zakładkach, zapomnieć o niej i po jakimś czasie nie wiedzieć, dlaczego w ogóle była wam potrzebna? Chrome ma na to radę.

Przydatna funkcja

Google Chrome od długiego czasu dba o to, aby użytkownicy mieli poczucie, że ich sesje są bezpieczne. Służy temu cały system przywracania i zapisywania kart, haseł i historii. Odpowiednio skonfigurowane konto będzie przechowywać takie informacje w chmurze. Dlatego też nawet po zmianie komputera, czy smartfona, wystarczy zalogować się na swoje konto Google i wszystkie dane zostaną przywrócone. Teraz Chrome rozszerza możliwości wspomnianej funkcji o dodawanie komentarzy podczas zapisywania stron internetowych w zakładkach.

Chrome pozwoli na dodawanie komentarzy, dlaczego zapisujecie stronę w ulubionych
Leopeva64-2/Reddit

Komentarze

Nowa funkcja na pewno spodoba się osobom, które spędzają w sieci dużo czasu, ale może też okazać się bardzo pomocna przy pracy. Często szukając niezbędnych informacji na uczelnię lub do projektu musimy przebrnąć przez sporą liczbę stron. Nie zawsze zapamiętamy wszystkie informacje na nich zawarte, dlatego dodanie komentarza będzie wyjątkowo pomocne. Przygotowania do wprowadzenia tej funkcji zostały pierwszy raz zauważone już w marcu, ale dopiero teraz Google oficjalnie potwierdził jej istnienie. W celu dodania notatki będzie trzeba zaznaczyć konkretny blok tekstu. Następnie poprzez prawe kliknięcie wybrać z listy opcję komentarza. Po prawej stronie ekranu otworzy się pasek, w którym będziemy mogli zapisać wszystkie potrzebne informacje. Niemal identyczna funkcja działa obecnie w przeglądarce Edge, gdzie użytkownicy mogą zapisywać komentarze w pliku PDF.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!