Chrome na Androidzie wprowadzi długo oczekiwaną funkcję.

google chrome
(fot. @elvin_not_11)

Użytkownicy systemu Android, którzy korzystają z przeglądarki Google Chrome, w końcu będą mogli przywrócić wszystkie zamknięte karty na raz.

Uciążliwe klikanie

Przypadkowe kliknięcie zdarza się każdemu, szczególnie gdy mamy w danej chwili otwarte liczne karty w przeglądarce Chrome. Żaden problem, jeśli usuniemy tylko jedną zakładkę, wtedy wystarczy wejść w historię i ją przywrócić. Problem nabiera na znaczeniu w sytuacji, kiedy przypadkowo wyłączymy całą grupę stron. Użytkownicy Androida wiedzą doskonale, że jedynym ratunkiem jest mozolne przywracanie każdej karty po kolei i to tylko jeśli pamiętamy, co było na nich wszystkich. Na szczęście niedługo ma się to zmienić.

google chrome

Testy

Na trop tej nowej funkcji w Androidzie wpadła strona Chrome Story, która znalazła nową flagę w kodzie Chromium. Wynika z tego, że Google, póki co testuję opcje przywracania zamkniętych kart z grupy. Trudno powiedzieć kiedy możemy spodziewać się aktualizacji dla Chrome na Androidzie, ponieważ sama firma milczy jak kamień w tej sprawie. Z powodzeniem można jednak założyć, że jest to naturalne rozwinięcie tej funkcji, która została udostępniona jakiś czas temu użytkownikom Chrome w wersji na PC.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!