Chromebook i smartfon z Androidem będą wymieniać się hasłami do sieci WiFi!

Chrome OS

Hasła do sieci WiFi są wyjątkowe, bowiem zazwyczaj wpisuje się je raz i kompletnie się o nich zapomina. Kiedy natomiast chcemy ponownie wprowadzić hasło na innym sprzęcie to mamy niemały problem. Z tego też powodu Google chce dodać synchronizację haseł do WiFi!

Zapamiętanie hasła do sieci WiFi nie jest zbyt proste, bowiem dosyć rzadko je wpisujemy. Podejrzenie wcześniej wpisanego hasła również nie należy do rzeczy najłatwiejszych – chociażby na smartfonie z Androidem nie jest to możliwe bez dostępu root (chyba, że ostatnio się coś zmieniło w tej kwestii). Natomiast na komputerach z systemami Windows i Linux da się to zrobić, ale trzeba nieco pogrzebać w ustawieniach.

Warto przeczytać: Czy na Chromebooku można grać? Jeszcze jak!

Twój Chromebook i smartfon będą dzielić się hasłami do WiFi!

Google pracuje nad tym aby smartfon z Androidem o wiele lepiej współpracował z Chromebookiem. Jedną z kluczowych funkcji ma być właśnie dzielenie się hasłami do sieci bezprzewodowych WiFi. Jak to ma działać? Jeśli sparujemy nasz telefon z Chromebookiem to będą one wymieniać się danymi poprzez Bluetooth. Dlatego też jak wpiszemy hasło do sieci WiFi na jednym z tych urządzeń, to automatycznie drugi sprzęt będzie mógł połączyć się z siecią bez wpisywania tego samego hasła. Tak, funkcja ta działa w obie strony.

Warto zobaczyć: Acer Chromebook 315, czyli laptop z Chrome OS za tysiąc złotych [RECENZJA]

Kiedy ten dodatek zostanie wprowadzony? Cóż, właściciele Chromebooków jeszcze sobie poczekają, bowiem deweloperzy planują zaimplementować nową funkcję dopiero w Chrome 92 (aktualnie najnowszą wersją jest Chrome 84). Myślę jednak, że jest na co czekać, bowiem zaciśnięcie współpracy między smartfonem z Androidem, a laptopem z Chrome OS może być ważną zaletą tego ekosystemu. Warto dodać, że konkurencja nie śpi i również pracuje nad podobnymi platformami. Na Windows 10 mamy aplikację Your Phone, a na Linuxie – KDE Connect.

Korzystacie z Chrome OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!