Ciekawiło Was wnętrze popularnych, chińskich smartfonów? No to proszę!

xiaomi mi mix 3
Xiaomi Mi Mix 3

Chińskie marki smartfonów nie są już niszowe. Propozycje firm z Państwa Środka są na tyle dobre, że interesuje się już nimi cały świat. Te bardziej i mniej znane telefony są testowane pod względem wytrzymałości na kanale Jerry Rig Everything. Oglądając zamieszczone tam treści wyłowiłem kilka ciekawych rzeczy, które warto wiedzieć.

Xiaomi Mi Mix 3 nie pęka

Obawialiście się tego, że Mi Mix 3 dzięki swojej nietypowej konstrukcji będzie bardziej podatny na złamanie? Ten mit został właśnie obalony – pod wpływem nacisku nie pękają ani ekran, ani plecki. Dwie części telefonu okazały się być równie wytrzymałe co typowy smartfon. Mi Mix 3 poradził sobie w tym teście zdecydowanie lepiej od Oppo Find X. Ja natomiast czekam na to, aż ktoś sprawdzi co stanie się, kiedy zabrudzenie, np. piasek dostanie się pomiędzy części slidera. Czy okaże się tak wytrzymały, jak obiecało Xiaomi?

xiaomi mi mix 3

Zobacz też: Recenzja Xiaomi Mi Mix 3 – ten telefon to kolejny krok ku bezramkowości

Czytniki linii papilarnych w ekranie wyglądają inaczej u różnych producentów

Zastanawiało Was jak wyglądają czytniki linii papilarnych pod ekranem? W Huawei Mate 20 Pro jest to mała, prostokątna płytka bezpośrednio złączona z wyświetlaczem. Ciekawsze jest rozwiązanie użyte w OnePlus 6T. Tam pod wyświetlaczem ukryto małe oczko kamery, które dzięki podświetleniu ekranu jest w stanie zarejestrować nasze linie papilarne.

Spoglądając od strony ekranu nie widzimy w nim dziury, normalnie działa kiedy jest uruchomiony. Czy jest to krok w stronę kamer do selfie ukrytych pod ekranem. Być może tak, w końcu niektóre firmy opatentowały już takie rozwiązania.

huawei mate 20 pro

Jak wygląda od środka smartfon z dwoma ekranami?

Nubia X z zewnątrz wygląda naprawdę interesująco. Smartfon z podwójnym wyświetlaczem nieco mnie zaskoczył. Okazało się, że po rozebraniu drugi ekran jest jedynie przyklejony do szklanego tyłu i podłączony jedną taśmą do płyty głównej.

Brzmi i wygląda banalnie prosto oraz nie zwiększa ciężaru telefonu. Czy uważacie, że takie rozwiązanie jest opłacalne i czekacie, aż więcej producentów zastosuje podobny myk?

Który telefon najbardziej Was zaskoczył?

PS. Pamiętajcie o naszym kanale w aplikacji Telegram, na którym znajdziecie kupony i promocje na różne ciekawe produkty (w tym smartfony z tego wpisu), nie tylko z chińskich sklepów!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!