Cinammon 4.6 to naprawdę wiele usprawnień!

Cinammon 4.6 to naprawdę wiele usprawnień!

Linux Mint należy do mojego prywatnego grona ulubionych systemów operacyjnych, a potwierdzeniem tych słów może być fakt, że korzystałem z niego przez ponad 4 miesiące i naprawdę sobie go cenię. Więcej dowiecie się >stąd<. Co nowego pojawiło się w Linux Mint? Przekonajcie się!

Cinnamon w Linux Mint ze sporymi zmianami

W repozytoriach ze stabilną wersją środowiska graficznego Cinnamon zaczęły pojawiać się paczki związane z Cinnamon 4.6. O tej wersji cynamonki pisałem już nie raz, jednak warto sobie wspomnieć co takiego wnosi. Jedną z najważniejszych nowości jest oczywiście wsparcie dla skalowania zmiennoprzecinkowego (do tej pory można było jedynie zwiększyć elementy dwukrotnie). Powinno to się spodobać szczególnie tym, którzy korzystają z monitorów z bardzo wysokimi rozdzielczościami. Do wyboru będą takie wartości jak 100%, 125%, 150%, 175% oraz 200%. Co ważne, każdy z podpiętych monitorów będzie mógł mieć inny współczynnik skalowania (do tej pory wszystkie miały ten sam, co było niezwykle uciążliwe). Pojawi się również możliwość zmiany odświeżania monitora.

Cinammon 4.6 to naprawdę wiele usprawnień!

Kolejną nowością będzie lepsza współpraca ikon tray z aplikacjami Qt i Electron. Poprawek doczekał się również menedżer plików Nemo, który powinien działać znacznie szybciej – głównie dzięki lepszemu silnikowi wczytywania miniaturek. Wzrost wydajności powinni zauważyć użytkownicy dysków SSD, ale również i HDD. Nie można również zapomnieć o wsparciu dla Nvidia On-Demand. Pojawiły się także usprawnienia związane z zakładką z dźwiękami, krawędziami, powiadomieniami i innymi elementami.

Reasumując, Cinnamon 4.6 to wiele drobnych i nieco większych usprawnień, które powinny pozytywnie odbić się na wygodzie korzystania z komputera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!