Co wniesie Linux Kernel 5.5? Przede wszystkim lepsze wsparcie dla touchpadów

Co wniesie Linux Kernel 5.5? Przede wszystkim lepsze wsparcie dla touchpadów

Linux Kernel w wersji 5.4 to ostatnia, duża aktualizacja jądra w 2019 roku. Jednak już dostajemy pierwsze informacje dotyczące wersji 5.5, która wniesie między innymi lepsze wsparcie dla touchpadów.

Linux Kernel 5.5 z poprawkami dla touchpadów

W ostatnich wersjach jądra Linuxa dodawano wiele poprawek dla urządzeń wskazujących, między innymi dla tych z logo Logitecha. W wersji 5.5 deweloperzy postarają się poprawić ogólny komfort korzystania z tego typu peryfieriów.

Warto zobaczyć: KDE Neon – moje linuxowe odkrycie 2019 roku

Przede wszystkim twórcy chcą wprowadzić nowe sterowniki dla gamingowych klawiatur od Logitecha, między innymi dla G15 i G510. Ja natomiast – jako użytkownik przeróżnych peryferiów od Logitecha – chciałbym, aby producent pokusił się o wprowadzenie aplikacji Logitech Options na Linuxa. To znacznie podniosłoby komfort korzystania, chociażby z myszek typu MX Master czy M720 Triathlon. Poprawki mają dotyczyć również Windows Precision Drivers, czyli specjalnego sterownika, dzięki któremu touchpady w laptopach z Windowsem 10 są naprawdę komfortowe i użyteczne.

Warto sprawdzić: Logitech M720 Triathlon, czyli flagowa myszka żyjąca w cieniu serii MX Anywhere i MX Master [RECENZJA]

Póki co urządzenia takie jak mysz i klawiatura nie są jakieś problematyczne na Linuxie, jednak nadal wielu rzeczy brakuje. Chociażby wcześniej wspomnianego Logitech Options (chociaż akurat to zależy od samego Logitecha), ale również lepszego wsparcia dla touchpadów. Co prawda, w świecie Pingwinka znajdziemy wiele dodatkowych narzędzi, które znacznie wpływają na działanie tego elementu, jednak takie rzeczy powinny zostać wprowadzone jako natywne.

Jak oceniacie pracę myszek i klawiatur na Linuxie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!