Czego słuchają Polacy? Spotify publikuje roczne podsumowanie!

Spotify

W ciągu całego roku, Spotify zbiera informacje o najcześciej słuchanych utworach, albumach czy wykonawcach, a na jego koniec przygotowuje zestawienie #SpotifyWrapped. Tym razem widać, że 2020 z pewnością można określić jako rok rapu oraz wielkich debiutów. Co się na to składa? Zobaczcie sami!

Taco znów triumfuje

Z danych Spotify wynika, że krajowa muzyka coraz częściej zajmuje czołowe miejsca w rankingach słuchalności w Polsce. 2020 rok tylko wzmocnił ten trend. Na pozycji lidera wśród artystów, niezmiennie od 2018 roku, znajduje się Taco Hemingway, którego singiel „Polskie Tango” uplasował się na czwartym miejscu zestawienia najpopularniejszych utworów bieżącego roku.

Drugą pozycję zajął Quebonafide, awansując o 5 miejsc w stosunku do ubiegłego roku. Miejsce w rankingu top 5 utrzymuje także Bedoes. Wśród najpopularniejszych artystów pojawili się również Lanek oraz Mata, kolejno na miejscach trzecim i piątym.

Czego słuchają Polacy? Spotify publikuje roczne podsumowanie!

Czego (i kogo) słuchaliśmy najchętniej?

Najwyższe miejsca zestawienia najpopularniejszych utworów podobnie jak w ubiegłym roku zdominowali raperzy, z „BUBBLETEA” w wykonaniu duetu Quebonafide i Daria Zawiałow. Ciekawym debiutem jest utwór sanah pod tytułem “Szampan”, który znalazł się na siódmym miejscu tej listy.

Czołówkę najpopularniejszych albumów otwiera Mata, jeden z najważniejszych twórców młodego pokolenia. Wydany w styczniu „100 dni do matury” sprawił, że rapera uznaje się za jedną z sensacji 2020 roku. Czwarte miejsce rankingu zdobyła debiutantka sanah z albumem „Królowa Dram”.

W przypadku podcastów lista uplasowała się dosyć podobnie, jak w zeszłym roku, z jedną drobną zmianą. Z drugiego miejsca w roku ubiegłym na pozycję tegorocznego lidera wysunął się kanał „Kryminatorium”. Tuż za nim ulokowali się kolejno: „Ja i moje przyjaciółki idiotki”, „Dwóch Typów Podcast”, „Tu Okuniewska” oraz „Kwadrans na angielski”, który zamyka listę top 5.

Warto przeczytać: Spotify z własnym Stories? to nie żart.

Top pięć każdej kategorii:

Najpopularniejsi artyści:

 1. Taco Hemingway 
 2. Quebonafide
 3. Lanek
 4. Bedoes
 5. Mata

Najpopularniejsze utwory:

 1. Quebonafide, Daria Zawiałow, Duit – BUBBLETEA
 2. The Weeknd – Blinding Lights
 3. Sobel – Impreza
 4. Taco Hemingway, Lanek – Polskie Tango
 5. Mata -100 dni do matury

Najpopularniejsze albumy:

 1. Mata – 100 dni do matury
 2. QUEBONAFIDE – ROMANTIC PSYCHO
 3. Bedoes – Opowieści z Doliny Smoków
 4. sanah  – Królowa dram
 5. Białas – H8M5

Najpopularniejsze podcasty:

 1. Kryminatorium
 2. Ja i moje przyjaciółki idiotki
 3. Dwóch Typów Podcast
 4. Tu Okuniewska
 5. Kwadrans na angielski

A Wy? Czego najchętniej słuchaliście w tym roku? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!