Kończenie wsparcia dla danego sprzętu przez producenta jest normalnym procesem. Jednak to nie oznacza, że dany produkt przestanie działać, tylko nie będzie już dostawać nowych aktualizacji. Jak się jednak okazuje, D-Link zrobi coś nieco innego.
D-Link porzuca wiele sprzętów z kategorii Smart Home. Przestaną one działać poprawnie
D-Link właśnie poinformował, że porzuca wsparcie dla całych rodzin produktów z kategorii Smart Home, w tym kamerek domowych. Chodzi tutaj o porzucenie aplikacji mydlink Home i mydlink Baby Monitor, a także usług chmurowych. Warto tutaj wspomnieć, że produkty wykorzystujące te usługi od D-Link cieszyły się sporą popularnością, a często też bywały w dobrych promocjach – zwłaszcza w ostatnim czasie.
Jak się okazuje, pełna funkcjonalność tych produktów będzie dostępna do końca roku. Po 2022 D-Link po prostu “odłączy wtyczkę”, czyli wyłączy usługi chmurowe, które były potrzebne do połączenia zdalnego ze sprzętem smart. Właściciele produktów nie będą mogli się zalogować na swoje konto, a także nie będą w stanie skonfigurować sprzęt czy mieć zdalny podgląd.
A jakie urządzenia mamy na myśli? Cóż, jest tego dużo i mowa tu zarówno o kamerkach, jak i czujnikach dymu, czujnikach ruchu czy sensorach otwarcia okien. Wraz z nadejściem końca roku poniższe produkty przestaną działać:
DCS-935LH, DCS-8200LH, DCS-5010L, DCS-5025L, DCS-935L, DSP-W110, DSP-W215, DSP-W115, DCH-S150, DCH-S160, DCH-G020, DCH-Z510, DCH- Z112, DCH-G022, DCH-Z122, DCH-Z110, DCH-S220, DCH-Z120, DCH-Z310, DCS-700L, DCS-800L, DCS-820L, DCS-825L, DCS-850L, DCS-855L
Jest to wręcz okrutne dla właścicieli sprzętów, bowiem z dnia na dzień te produkty staną się odpadami elektronicznymi. Na mały plus wypada fakt, że D-Link przewidział zwroty pieniędzy dla tych, co zakupili ich sprzęt w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.
Jedyną opcją dla tych produktów byłoby nieoficjalne wsparcie społeczności. Tutaj jednak D-Link musiałby wyjść z własną inicjatywą udostępniając potrzebny kod źródłowy, który pomógłby niezależnym programistom przygotować software. Wtedy te urządzenia pracowałyby bez końca.
Źródło: D-Link przez ithardware.pl
Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!