Debiutuje Logitech MX Keys Mini – kompaktowa klawiatura premium

Logitech MX Keys Mini
(fot. Logitech)

Logitech postanowił wprowadzić do swojej oferty nową, flagową klawiaturę. Jest ona niemalże taka sama jak MX Keys, ale znacznie mniejsza. Oto Logitech MX Keys Mini!

Logitech MX Keys Mini – nadal wygodna, ale sporo mniejsza

Klawiatura MX Keys to sprzęt, z którego korzystam od ponad roku i niemalże pod każdym względem spełnia moje oczekiwania. Działa bezproblemowo, jest podświetlana, wygodna i nie męczy palców. Jest na tyle dobra, że wyposażyli się w nią moi bracia, jak i znajomi. Logitech uznał jednak, że nie każdemu może pasować rozmiar tego sprzętu – wszak dla wielu klawiatura alfanumeryczna jest zbędna. Z tego też powodu na rynku pojawiła się nowa klawiatura.

Logitech MX Keys Mini
(fot. Logitech)

Logitech po prostu wziął największe zalety MX Keys, “włożył” je w mniejszą obudowę i tak oto wyszła mu klawiatura MX Keys Mini. Została ona tak zaprojektowana, aby zajmowała jak najmniej miejsca, a zarazem była elegancka i wygodna. Względem oryginału, łatwo zauważyć brak klawiatury alfanumerycznej, ale też zmniejszone strzałki – na wzór klawiatur z laptopów.

Nieco przeprojektowano też klawisze funkcyjne. Pierwsze trzy (F1, F2, F3) od teraz pozwalają na zmianę urządzenia (w oryginale mamy tutaj zmianę podświetlenia ekranu, a zmiana urządzenia została wysunięta na dedykowane klawisze) – tak, sprzęt może być jednocześnie podłączony do 3 urządzeń. Dodano także dedykowany przycisk do Emoji, ale nie wiem z jakiego powodu. Na szczęście nie zabrakło możliwości zmiany głośności oraz manipulacji multimediami. Pojawił się także dedykowany przycisk do wyciszania mikrofonu oraz klawisz dyktowania (funkcja dostępna w systemach Windows i macOS w wybranych krajach).

Logitech MX Keys Mini
(fot. Logitech)

Producent deklaruje do 10 dni pracy na jednym naładowaniu z podświetleniem. Jeśli zdecydujemy się je wyłączyć, to ten czas ma zostać wydłużony do 5 miesięcy. Urządzenie naładujemy za pomocą portu USB-C. Ten sam port może pozwolić nam na połączenie klawiatury z komputerem. Oczywiście jest ona bezprzewodowa, więc można skorzystać z Bluetooth lub nowego odbiornika Logi Bolt USB Receiver. Niestety, te nieco starsze odbiorniki, dołączane wraz z innymi produktami, nie będą współpracowały z MX Keys Mini. To jest spory minus.

MX Keys Mini – a co z ceną?

Logitech MX Keys i Logitech MX Keys for Mac są dostępne w sprzedaży. Znalazłem je na amerykańskiej stronie Logi, gdzie kosztują 99,99 USD. W Polsce prawdopodobnie będzie to 479 PLN – podobnie jak w przypadku MX Keys oraz MX Master 3. Klawiatura dostępna jest w czterech wersjach kolorystycznych: szarej, czarnej, grafitowej i różowej.

Źródło: Logitech przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!