Deepin 20.1 wydany! Jest naprawdę szybki!

deepin-linux

Deepin Linux jest uważany za jeden z najładniejszych i najnowocześniejszych systemów typu Linux. Nie ma się czemu dziwić, bowiem jest on niezwykle piękny, a interfejs jest przemyślany i kompletnie inny od tych bardziej popularnych, na przykład GNOME czy KDE. Właśnie został on wydany w wersji 20.1. A więc co nowego w systemie od Wuhan Deepin Technology?

Co sprawia, że Deepin OS jest ciekawy? Po pierwsze, jego pochodzenie. Linux ten powstał i jest rozwijany w Chinach, dokładnie w Wuhan. Po drugie, wykorzystuje on autorskie środowisko graficzne Deepin DE, które jest naprawdę ładne. Wprawione oko dosyć szybko odnajdzie tutaj nawiązania do Windowsa 10, MacOS, jak i również do niektórych środowisk linuxowych. Twórcy zaimplementowali tutaj wiele motywów, trybów, a także kilka ważnych aplikacji na start, na przykład Spotify.

Warto przeczytać: Doczekaliśmy się nowej odsłony Ubuntu. Poznajcie UbuntuDDE

System ten ma wady, które niekiedy potrafią zakryć zalety. Przede wszystkim mówi się o jego nie najlepszej stabilności. Kolejnym minusem Deepina jest umiejscowienie serwerów w Chinach – to sprawia, że pobieranie aktualizacji i programów jest naprawdę powolne. I co ważne, nawet zmieniając w ustawieniach serwer pobierania na jakiś europejski nic nie zmienia – pobieranie nadal jest wolne.

Deepin 20.1

Właśnie został wydany Deepin 20.1, który bazuje na Debianie 10.6 Buster oraz wykorzystuje Linux Kernel 5.8. Jak mówią twórcy, nowa aktualizacja wprowadza ogromne poprawy w zakresie optymalizacji i szybkości działania. Poprawki powinniśmy zauważyć w zakresie działania sieci, grafiki czy zapisu i odczytu plików.

Deepin 20.1 wydany! Jest naprawdę szybki!

Poprawki dostrzeżemy również w samym środowisku graficznym. Przebudowy doczekały się ustawienia dotyczące zasilania (możemy przełączać się między trybami Balanced, High Performance i oszczędnym – podobnie jak w Pop!_OS). Dodatkowo użytkownicy od teraz mogą zainstalować takie narzędzia jak Deepin Phone Assistant, Scan Assistant i Downloader prosto ze sklepu z aplikacjami. Poprawki dostrzeżemy również w innych aplikacjach Deepin.

Deepin 20.1 wydany! Jest naprawdę szybki!

Twórcy zapowiedzieli również aktualizację wprowadzającą Debiana 10.7 jako bazę oraz jądro Linuxa w wersji 5.10 LTS. Deepin OS możecie pobrać >>stąd<< w formie obrazu ISO.

Jak się Wam podoba Deepin OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!