Doczekaliśmy się nowej odsłony Ubuntu. Poznajcie UbuntuDDE

Doczekaliśmy się nowej odsłony Ubuntu. Poznajcie UbuntuDDE

Standardowa wersja Ubuntu wykorzystuje środowisko graficzne GNOME. Istnieją również wersje specjalne Ubuntu nazywane Flavours, w których znajdziemy takie środowiska jak MATE, Xfce, Budgie, LxQt, KDE oraz Kylin. Jednak w świecie Linuxa istnieje więcej środowisk graficznych i już teraz możemy instalować Ubuntu z niektórymi z nich (między innymi Ubuntu Cinnamon), a nazywają się one Remixes. Do tego ostatniego grona dołącza UbuntuDDE, które korzysta z Deepin Desktop Environment.

Deepin Linux uważany jest za jeden z najładniejszych systemów operacyjnych. Nie ma się czemu dziwić, bowiem faktycznie jego interfejs jest niezwykle wygodny i przepiękny. Niestety, Deepin to również pewne problemy. System ten pochodzi prosto z Chin, co nie podoba się wielu osobom, ale również negatywnie wpływa na prędkość pobierania aktualizacji oraz oprogramowania. Ponadto Deepin bazuje na Debianie, co ucina dostęp do łatwego pobierania oprogramowania z repozytoriów Ubuntu.

Warto przeczytać: Już można pobierać Ubuntu 20.04 Focal Fossa Beta!

UbuntuDDE, czyli Ubuntu z Deepin Desktop Environment

UbuntuDDE to po prostu Ubuntu, ale ze środowiskiem graficznym pochodzącym z Deepin Linux. Taka mieszanka sprawia, że mamy dostęp do pięknego środowiska Deepin ale przy tym omijamy wszystkie problemy, takie jak niezbyt wygodna dla nas lokalizacja serwerów. Kolejną zmianą jest fakt, że w systemie nie znajdziemy Deepin AppStore, a po prostu Ubuntu Software Center, co ma mieć pozytywny wpływ na zachowanie prywatności.

Już teraz możemy pobierać UbuntuDDE 20.04 Focal Fossa. Muszę jednak wspomnieć, że projekt ten jest we wczesnym stadium rozwoju i wymaga jeszcze sporo dopracowania. Nie rekomenduję wykorzystywania go do użytku codziennego, a tylko do testów.

UbuntuDDE możecie pobrać >>stąd<<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!