Desktopowy Facebook Messenger dostanie ważną funkcję

messenger
Messenger logo

Z Messengera korzystam na dwóch urządzeniach – na smartfonie i na komputerze wewnątrz przeglądarki. Tu i tu działa on dosyć średnio i gdybym mógłbym to bym w ogóle go nie włączał. Jak się jednak okazuje, Facebook Messenger w formie aplikacji na Windowsa może stać się całkiem przydatny.

Naturalnym jest, że od komputerowej wersji komunikatora internetowego oczekujemy innego zestawu funkcji niż na smartfonie. Niestety, Facebook Messenger na obydwóch platformach jest bardzo do siebie podobny. Na szczęście gigant pracuje nad tym, aby desktopowa wersja Messengera zaczęła być faktycznie przydatna!

Warto przeczytać: Facebook Messenger jako narzędzie do wysyłania wiadomości na Instagramie? Już niedługo stanie się to rzeczywistością

Messenger z obsługą rozdzielenia rozmów na okna

Od jakiegoś czasu Facebook Messenger jest dostępny na Windowsie 10 w Microsoft Store. Do tej pory nie zauważyłem większej różnicy między tym programem, a wersją przeglądarkową. Jak się jednak okazuje, Messenger na Windowsa dostanie bardzo ciekawą funkcję. Otóż czaty będziemy mogli “wyjąć” z głównego okna komunikatora i wyświetlać je w oddzielnych oknach. jest to spore ułatwienie, które może znacznie wypłynąć na segregację rozmów, a przede wszystkim – na uniknięcie odczytywania tych wiadomości, których czytać jeszcze nie chcemy.

Póki co, z funkcji możemy korzystać w kanale Beta, jednak lada moment powinna zostać dodana również do wersji stabilnej. Myślę, że dodatek ten szczególnie przyda się w trakcie zajęć zdalnych.

Z jakiego komunikatora internetowego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!