Discord z ważną zmianą. Znacznie ułatwi czytanie konwersacji

Discord

Grupy czy serwery wypełnione wieloma użytkownikami borykają się z pewnymi problemami, a jednym z gorszych jest utrudnione wątkowanie wiadomości. Wiele osób po prostu wysyła wiadomość jedną pod drugą, przez co jak chcemy je prześledzić, to nie do końca wiemy o co chodzi. Popularne komunikatory próbują z tym jakoś walczyć, a Discord właśnie uruchomił nową funkcję.

Discord z tworzeniem oddzielnych wątków

Discord właśnie udostępnił nową funkcję, która ma ułatwić porządkowanie wiadomości. Twórcy przedstawili to za pomocą ciekawego tweeta, na co warto zwrócić uwagę.

Jak to działa? Otóż od teraz użytkownik będzie mógł utworzyć nowy wątek od istniejącej wiadomości. Inni mogą ten wątek wyciszyć lub wręcz przeciwnie – włączyć powiadomienia. Wątek będzie pod wieloma względami działał podobnie do kanałów. Różnica jest jednak taka, że wątek wychodzi od danej wiadomości. Ponadto wątek może zostać automatycznie zarchiwizowany lub usunięty po wybranym czasie.

Wątki mają kilka zalet, ale warto wymienić dwie. Po pierwsze, znacznie to wyczyści kanały od niepotrzebnych wiadomości, które są nieposegregowane. Teraz nie tylko będzie łatwiej dany temat prześledzić, ale również go ominąć. Po drugie, tworzenie wątków to kwestia uprawnień, a więc moderator lub administrator będzie miał mniej pracy i nie będzie musiał ciągle tworzyć nowych kanałów.

discord
(fot. Android Police)

Coś podobne oferuje również Telegram. Tam jednak wątek tworzy się na wskutek odpowiadania na dane wiadomości, a nie po manualnym utworzeniu. Z jednej strony działa to niezauważalnie, jednak każdy musi odpowiadać na kolejne wiadomości, aby to miało sens. Niestety, ale tak dzieje się wyjątkowo rzadko.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!