Do Polskich sklepów już niedługo trafi nowy monitor gamingowy Predator X38

Acer X38

Już niedługo do Polski trafi nowy monitor z gamingowej serii Acer Predator. Jest to model Predator X38, bardzo ciekawy, ultrapanoramiczny monitor. Co ma on nam do zaoferowania?

Acer Predator X38

Predator X38 to monitor dla graczy wyposażony w 37.5 calowy, zakrzywiony ekran 2300R. Mamy tu do czynienia z matrycą IPS o o częstotliwości odświeżania na poziomie 175 Hz i czasie reakcji 1 ms. Jego rozdzielczość to 3840×1600 pikseli, co daje dość niestandardowe proporcje 12:5. Acer Predator X38 obsługuje standard NVIDIA G-SYNC oraz ma certyfikat VESA DisplayHDR 400. To sprawia, że obraz będzie nie tylko bardzo płynny, ale i sama jego jakość wyświetlanych treści powinna zadowolić znaczną większość użytkowników.

Acer X38

Producent deklaruje, że cechuje się on pokryciem przestrzeni kolorów DCI-P3 na poziomie 98%, a Delta E wynosi < 1. Stojak monitora umożliwia regulację pod wieloma względami. Przede wszystkim, umożliwia regulację wysokości w zakresie 13 cm. Mamy tez możliwość obrotu w zakresie od -5 do 35 stopni w pionie lub od -30 do 30 stopni w poziomie. Niestety, brakuje tutaj opcji obrotu do pionu, tzw. pivota. Z drugiej strony, przy tak szerokich monitorach to raczej nie jest często spotykane.

Acer X38

Zobacz także: realme X50 Pro Player Edition oficjalnie! To smartfon skierowany przede wszystkim do graczy

Monitor ten podłączymy do naszego komputera za pomocą HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.2. Po lewej stronie znalazł się tu 4-portowy hub USB 3.0, który umożliwi nam podłączenie różnego rodzaju urządzeń peryferyjnych. Po przeciwnej natomiast, bardziej z tyłu, znajdziemy przyciski do sterowania tym sprzętem. Producent nie zapomniał także o dwóch, 7-watowych wbudowanych głośnikach.

Acer X38

Acer Predator X38 dostępny będzie w polskich sklepach z elektroniką już od 24 czerwca w cenie od 9999 zł. Z pewnością nie jest to tani sprzęt, ale jego specyfikacja wydaje się być obiecująca. Być może będziemy mieli możliwość nawet sprawdzenia tego, czy jest on wart tej ceny.

Co sądzicie o monitorze Acer Predator X38? Mi osobiście bardzo podoba się jego specyfikacja,
szczególnie, że lubię ultrapanoramiczne monitory, a Wy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!