Dokumenty Google pomogą w pisaniu e-maili

dokumenty google

Dokumenty Google to naprawdę popularne oprogramowanie do przygotowywania przeróżnych dokumentów. Najnowsza aktualizacja ma ułatwić pisanie e-maili.

Redagowanie wiadomości e-mail ma być łatwiejsze z Dokumentami Google

Pakiet biurowy Google jest naprawdę popularny, bowiem łączy ważne cechy. Przede wszystkim jest darmowy i wystarczy mieć tylko konto Google do skorzystania (a to wielu z nas ma). G Suite jest również dostępny bezpośrednio w przeglądarce, więc nie trzeba go instalować. No i oferuje również ważne funkcje dotyczące kolaboracji i jednoczesnego tworzenia dokumentów w tym samym momencie.

Dokumenty Google właśnie zostały wzbogacone o ciekawy dodatek. Otóż pisząc @email możemy szybko utworzyć specjalny szkic pisania wiadomości e-mail. Tworzy się pełna tabela z adresatami, tytułem oraz treścią. Następnie możemy kliknąć w pewien przycisk i wszystko zostanie przeniesione do programu pocztowego w formie gotowej do wysłania.

Dokumenty Google e-mail

Opcja podobno jest już dostępna dla użytkowników Google Workspace, G Suite Basic oraz G Suite Business. Pozostali użytkownicy mają dodatek otrzymać na początku kwietnia.

Funkcja wygląda naprawdę ciekawie i widzę co najmniej dwie zalety. Przede wszystkim, będziemy mogli nad wiadomością e-mail pracować w grupie, co powinno znacznie ułatwić życie. Po drugie, będziemy mogli przygotować szkic wiadomości w takim bezpiecznym środowisku bez ryzyka omyłkowego wysłania e-maila do adresata.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!