Dwa nowe modele Meizu zostały certyfikowane w Chinach

Dwa nowe modele Meizu zostały certyfikowane w Chinach
Meizu 16Xs

Smartfony Meizu nie cieszą się w ostatnich miesiącach zbyt dużą popularnością. To sprawiło, że producent z Państwa Środka był zmuszony zamknąć większość sklepów oraz zwolnić sporą część pracowników. Problemy finansowe nie oznaczają jednak, że Meizu się podda. Teraz dwa nowe modele chińskiej firmy zostały certyfikowane w jej ojczystym kraju.

Dwa nowe modele od Meizu

Tak naprawdę na temat nadchodzących nowości chińskiego producenta wiemy bardzo niewiele. Zostały one certyfikowane w Chinach pod nazwami kodowymi M928Q oraz M973Q. Oba urządzenia będą obsługiwać sieci 5G i to tak naprawdę wszystko co wiemy na temat ich specyfikacji. Niemniej jednak to, że pojawiły się one w chińskim urządzenie certyfikacyjnym może oznaczać tylko jedno – premiera obu smartfonów nadchodzi wielkimi krokami i tak naprawdę w ciągu kilku najbliższych tygodni powinniśmy zobaczyć ich prezentację. Tym samym już niedługo w sieci pojawią się informacje na temat ich specyfikacji czy przewidywanych cen.

Meizu 16X – wszystko by się udało, gdyby nie to wścibskie FlymeOS

Meizu musi zrobić coś by przyciągnąć do siebie klientów. Głównym problemem tego producenta jest niedopracowany soft w wersji globalnej, z której tak naprawdę niejednokrotnie ciężko korzystać. Wprawdzie w przeszłości pojawiały się głosy na temat wykorzystania czystego Androida przez chińską firmę, ale, jak zapewne większość z was wie, na słowach i zapowiedziach się skończyło. Ciężko także powiedzieć czy nowości Meizu zadebiutują kiedykolwiek na rynku globalnym czy pozostaną w sprzedaży jedynie w samych Chinach.

Zobacz także: skROOT: nowe informacje na temat smartfonu Honor 9X, a Meizu nie spieszy się z implementacją obsługi sieci 5G w smartfonach

Producent z Państwa Środka zapowiedział, że w pierwszej połowie 2020 roku pojawi się także smartfon pozwalający na korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G. Urządzenie to ma być dostępne u takich operatorów jak China Mobile, China Telecom czy China Unicom. I tak naprawdę to właśnie ten model może być czymś, co sprawi, że Meizu powróci do lat swojej świetności. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na temat nadchodzących nowości tej firmy!

Co myślicie o smartfonach Meizu? Czekacie na nowe urządzenia tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!