FakeFriday, czyli nie daj się nabrać na “lewą” promocję

FakeFriday, czyli nie daj się nabrać na "lewą" promocję

Już za kilka dni niemalże każdy sklep będzie wręcz krzyczał o ogromnych promocjach związanych z Black Friday. Niestety, w Polsce Black Friday nie ma tak zakorzenionej tradycji i zdarza się, że obniżki nie są zbyt wielkie. Jeszcze gorzej jest wtedy, kiedy sklep specjalnie chwilę przed promocjami podwyża cenę, a następnie w Czarny Piątek “obniża ją” do tej wyjściowej. Z tego też powodu pewien internauta stworzył narzędzie nazywające się FakeFriday.

FakeFriday pozwoli Ci sprawdzić prawdziwość promocji

O tym jak postępują niektóre sklepy informuje wiele osób. Niestety, jeśli nie interesujemy się danym produktem i nie wiemy ile on kosztuje bez żadnych promocji, to w Black Friday będzie nam ciężko sprawdzić czy obniżka na którą patrzymy jest prawdziwa. Z tego też powodu pewien internauta przygotował specjalne narzędzie.

Warto sprawdzić: Black Friday 2019 w ROOTBLOG – liveblog z najlepszymi promocjami

FakeFriday to bot, który przez ostatnie 6 miesięcy zbierał ceny kilku tysięcy produktów w kilku popularnych sklepach z elektroniką w Polsce. Po prostu wchodzimy na >stronę<, a następnie, za pomocą wyszukiwarki, szukamy produktu, który nas interesuje. Wynik w bardzo prosty sposób daje możliwość porównania ceny. Narzędzie to nie tylko pozwala nam na sprawdzenie prawdziwości promocji, ale szybko porównuje ceny w kilku sklepach, dzięki czemu łatwiej jest sprawdzić gdzie dany produkt jest tańszy.

FakeFriday, czyli nie daj się nabrać na "lewą" promocję
Porównanie cen danego produktu

Co prawda, narzędzie to nie jest idealne i liczba obsługiwanych sklepów jest niewielka. Jednak w wielu przypadkach daje ono nam pewien podgląd na ceny w ostatnich miesiącach. Myślę, że podczas czarnopiątkowego szału zakupowego warto pamiętać o FakeFriday.

Zamierzacie coś kupić w Black Friday? Na co polujecie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!