Fedora 38 z pełnym dostępem do Flathub – no nareszcie

Fedora Flathub Selection
Fedora Flathub Selection

Fedora 38 wniesie pewną drobnostkę, która z pewnością ułatwi życie – zwłaszcza nowym użytkownikom. Chodzi o wygodniejszy dostęp do większej ilości oprogramowania.

Fedora 38 z pełnym dostępem do Flathub

Fedora Linux jest systemem ściśle powiązanym z aplikacjami typu Flatpak. A jednak pomimo tego, na start nie mamy dostępu do największego i najpopularniejszego repozytorium z tego typu programami, czyli Flathub. W sumie nie jest to do końca prawda. Podczas pierwszej konfiguracji systemu możemy zaznaczyć dostęp do “repozytoriów twórców trzecich”, czyli właśnie do Flathub. Jednak wtedy to mamy do czynienia z Fedora Flathub Selection, czyli tylko niewielką częścią aplikacji dostępnych w tym wielkim repo.

To się ma zmienić w Fedorze 38. I tak zapewne większość użytkowników włącza sobie pełny dostęp od razu po instalacji systemu, to po co utrudniać życie? No właśnie. Od Fedory 38 userzy zyskają pełny, niefiltrowany dostęp do Flathub na dzień dobry. To też oznacza, że na start będziemy mieli mniej czynności dla wykonania.

Flathub
Flathub

Dla starych użytkowników jest to oszczędność około 2-3 minut konfiguracji. Natomiast dla nowych może to być ogromny skok naprzód, bowiem od razu Ci będą mieli dostęp do ogromnego katalogu aplikacji, w tym popularnych i komercyjnych, takich jak Spotify, Google Chrome czy Discord.

Źródło: OMG!Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!