Fiat 500 z Lidla?! Niemiecki dyskont zaczyna oferować auta w wynajmie długoterminowym.

Fiat 500 w Lidlu - wynajem długoterminowuy

Wynajem długoterminowy auta staje się coraz popularniejszy. Różne firmy próbują swoich sił w tej dziedzinie. Dziś przyjrzymy się ofercie niemieckiego dyskontu. Tak, dobrze przeczytaliście. Lidl, we współpracy z Vehiculum, zaczyna, na terenie Niemiec, oferować auta w swojej nowej usłudze Lidl-Autos.de. Póki co, jedynym dostępnym modelem jest mały, miejski samochód – Fiat 500!

Włoch z historią, czyli jakim autem jest Fiat 500?

Fiat 500 jest znanym od lat miejskim autem włoskiego producenta. Jego korzenie sięgają aż do końcówki lat 50. XIX wieku. Lecz skupmy się na modelu oferowanym przez niemiecki dyskont. Jest to najświeższy dostępny model, dodatkowo dość porządnie wyposażony. Auto, które można wziąć w wynajem długoterminowy zostało wyposażone w czujniki parkowania, klimatyzację, system multimedialny Bluetooth sterowany za pomocą 5 calowego ekranu oraz 15 calowe felgi. Motor jaki napędza Fiata 500 to jednostka o pojemności 1,2 litra oraz mocy 69 koni mechanicznych. Demon prędkości to to nie jest, ale wystarczy do poruszania się po naturalnym środowisku tego Fiata – mieście.

Fiat 500

Jak prezentuje się cennik usługi wynajmu Fiata 500 poprzez Lidl-Autos? Miesięczna rata wynosi od 89 euro w górę. Tyle zapłacimy za samo auto, wynajęte na 4 lata z limitem kilometrów 10000km/rok. Ale jak to, limit kilometrów? Tak, wynajmując auto na takich warunkach często jest narzucany nam limit ile rocznie możemy przejechać. Ma to zagwarantować oferującemu to, że auto nie będzie nadmiernie wyeksploatowane, co mogłoby się przełożyć na jego straty w przyszłości.

Zobacz też: Renault Megane RS vs Renault Clio RS na torze! Nie tylko technologicznie…

Ile wynosi górna stawka miesięczna? Cóż, za auto wynajęte na dwa lata, z limitem zwiększonym do 15000km/rok oraz pakietem ubezpieczenia i oponami zimowymi wychodzi prawie 100 euro więcej. 183 euro i 29 centów, dokładnie tyle wynosi miesięczna opłata w ofercie Lidl-autos. Czy to dużo? W przeliczeniu na złotówki, daje to kwotę blisko 19000 zł.

W tym samym wariancie, lecz z umową na 3 lata, sumarycznie wychodzi ponad 27000 zł. Co jeśli chcielibyśmy porównać to z zakupem auta w salonie i odsprzedaniem go po taki okresie czasu? Jak wiemy, utrata wartości wynosi ok. 50% na przestrzeni pierwszych trzech lat. Z danych z cennika polskiego oddziału Fiata wiemy, że salonowa cena podobnie wyposażonego Fiata 500 wynosi ponad 47 tys. zł. Co można z tego wywnioskować? Że wynajem długoterminowy Lidla to całkiem opłacalna sprawa!

wynajem długoterminowy Fiat 500

Ale jak to, przecież 27 to więcej niż połowa z 47. Tak, to fakt. Ale w przypadku auta z salonu musimy doliczyć koszt ubezpieczenia, dealerzy czasem dorzucają je w cenie, ale zazwyczaj tylko na rok. Oprócz tego opony zimowe, koszt rutynowych wizyt w serwisie i nagle wychodzi, że… Fiat 500 z salonu wcale nie jest dużo tańszą opcją.

Zobacz też: Xpeng G3 to chiński SUV elektryczny zainspirowany Teslą w cenie poniżej 130 tys. zł

Wynajem długoterminowy, czy ma to sens?

Wynajem długoterminowy auta to aktualnie powszechna sprawa. Ma on oczywiście swoje plusy i minusy. Wiele osób traktuje auto jako narzędzie pracy, które wymienia się po spełnieniu swojej roli, toteż taka forma zdobycia auta jest korzystna. Korzystając w dobrodziejstw wynajmu pozbywamy się wielu problemów.

Nie trzeba martwić się o serwis auta, mamy opłacone ubezpieczenie zawsze na czas, a gdy auto stanie się wysłużone, to omija nas proces pozbywania się go. Sprzedaż samochodów bywa problematyczna, szczególnie w naszym kraju. Oczywiście, niesie to ze sobą również negatywne kwestie. Limit kilometrów, odpowiedzialność za każdą ryskę przy oddawaniu auta czy też po prostu to, że płacimy więcej niż utratę wartości auta plus koszty obsługi. Jak wiadomo podmiot oferujący wynajem długoterminowy również musi zarobić i marża jest czasem dość pokaźna. Aczkolwiek Lidl pokazał jaką siłę mają duże zasięgi i zaoferował Fiata 500 w całkiem zacnej cenie. Chapeau bas.

Co sądzicie o wynajmie długoterminowym aut? Korzystacie z takich usług? 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!