Firefox 102 już jest! Fani Disney+ powinni być zadowoleni

Firefox 102
Firefox 102

Jak się okazuje, Mozilla już wydała przeglądarkę internetową Firefox w wersji 102. Wnosi ona kolejne usprawnienia.

Firefox 102 wydany, choć oficjalny update pojawi się dopiero jutro

Właśnie został wydany Firefox w wersji 102. Muszę jednak zaznaczyć, że nowa wersja programu pojawiła się już na serwerze Mozilli, jednak jeszcze nie dostaliśmy oficjalnego uaktualnienia. Jak się okazuje, firma zaplanowała update na jutro, czyli na 28 czerwca. Przejdźmy jednak do nowości.

Firefox 102
Firefox 102

Użytkownicy Linuxa ucieszą się ze wsparcia dla Geoclue. Jest to usługa systemowa, która ustala lokalizację użytkownika. To sprawia, że programy mogą uzyskać dostęp do tej informacji w bardzo prosty sposób. Ten moduł systemowy jest licencjonowany jako GNU GPLv2.

Firefox 102 to także poprawki dla trybu Picture-in-Picture. Mowa tu o wsparciu dla wyświetlania napisów na takich streamingach, jak Disney+, Dailymotion, Hotstar, Funimation, HBO Max, SonyLIV oraz Tubi. Jest to bardzo dobra informacja, tym bardziej, że Disney+ wystartowało w Polsce zaledwie kilka dni temu. Tryb PiP natomiast pozwoli oglądać filmy w małym okienku. Sam z tej funkcji korzystam bardzo często.

Firefox 102
Firefox 102

Poprawiono także wyświetlanie PDF-ów w trybie wysokiego kontrastu. Deweloperzy natomiast ucieszą się z mnóstwa usprawnień, które powinny przyspieszyć i uprzyjemnić proces budowania witryn internetowych. Zmieniono też zasady co do pobieranych plików. Otóż pobierane pliki z wyborem “tylko do pojedynczego otwarcia” będą zapisywane w systemowym folderze tymczasowym, a nie w standardowym Pobrane.

Warto tutaj zaznaczyć, że jeśli chcecie, aby Firefox pytał Was co zrobić z pobieranym plikiem, to musicie zaznaczyć tę opcję, co widnieje poniżej.

Firefox 102
Firefox 102

Tak jak wspomniałem wyżej, nowy Firefox 102 powinien pojawić się u Was już jutro. Aktualizacja zapewne pojawi się na wszystkich systemach operacyjnych.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!