Disney+ już jest! Jak się zarejestrować? Poradnik

Disney+

W dniu wczorajszym odbyła się długo wyczekiwana premiera nowej platformy stremingowej w naszym kraju, którą jest Disney+. Już pierwsze godziny pokazały, że rejestracja różni się od tych znanych z innych stron VOD, dlatego śpieszymy z wyjaśnieniem, jak to zrobić.

Długo oczekiwany dzień

Disney+ w dniu 14 czerwca pojawił się na rynkach w blisko 50 krajach, w tym u nas. Wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało tego momentu. W ofercie startowej platformy możemy znaleźć naprawdę ciekawe tytuły, spośród których część nigdy wcześniej nie była dostępna legalnie. Nic więc dziwnego, że tłumy fanów seriali i filmów rzuciło się do rejestracji, która okazała się nie taka prosta, jak się spodziewano. Osoby, które obserwowały sytuacje związana ze wkroczeniem Disney+ do Polski zapewne zauważyły, że możliwość rejestracji przed 14 czerwca nie była możliwa. Potencjalni klienci mogli zapisać swój mail w bazie strony i według informacji dostępnych na witrynie, mieli czekać na maila z dalszą instrukcją. Co ważne, mail ten miał nadejść dopiero w dniu premiery, a wcześniejsze zapisanie się do usługi, gwarantowało dostęp do bardzo korzystnej cenowo oferty początkowej.

Disney+ już jest! Jak się zarejestrować? Poradnik
Źródło: Disney+

Oferta standardowa i premierowa

Wspomniana oferta pozwalała na wykupienie abonamentu na cały rok w cenie 8 miesięcy w kwocie 229,90 zł. Problem polega jednak na tym, że całość tej kwoty należy uiścić od razu, na cały rok w przód. Jeśli nie chcemy płacić aż tyle na start, nie znając nawet pełnej oferty Disney+, możemy zdecydować się na abonament miesięczny w wysokości 28,90 zł lub roczny za 289,90 zł.

Wchodząc na stronę Disney+, po kliknięciu okno „zarejestruj się teraz”, należy wpisać w odpowiednie okno swój adres mailowy. Po kliknięciu „kontynuuj” pojawi się umowa subskrypcji, którą należy zaakceptować, klikając w „wyraź zgodę i kontynuuj”. Następnie pojawi się okno służące do wyboru hasła. Po jego wpisaniu klikamy w „kontynuuj”. W kolejnym oknie przyjdzie czas na wybór rodzaju subskrypcji i wpisaniu danych karty kredytowej. Możemy zdecydować się na usługę płatną co miesiąc lub od razu opłacić cały rok z góry. Po tym kroku uzyskamy dostęp do pełnej oferty Disney+.

Disney+ już jest! Jak się zarejestrować? Poradnik
Źródło: Disney+

Oferta premierowa pozwoli zaoszczędzić nam 60 zł, ale czas na jej wybranie minął 14 czerwca. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie właśnie z tego pakietu, na adres mailowy, który podaliśmy przy rejestracji, przyjdzie wiadomość z linkiem, do aktywowania usługi. Tutaj pojawiły się wspomniane problemy. Część z osób nie dostało w ogóle żadnej wiadomości, a część dostała, ale do oferty nieuwzględniającej oferty premierowej. Jeśli również spotkaliście się z takimi kłopotami, w mailu znajdziecie informacje, z kim i gdzie należy się skontaktować, aby uzyskać pomoc.

Disney+ już jest! Jak się zarejestrować? Poradnik
Źródło: Disney+

Ustawienia konta i funkcje dodatkowe

Po dokonaniu rejestracji będziemy musieli jeszcze potwierdzić swój adres mailowy. Nie przegapimy tego, ponieważ informacja o konieczności dokonania potwierdzenia pojawi się na górze strony i będzie miała jaskrawy kolor. Disney+ oferuje swoim użytkownikom utworzenie do 7 profili, które dodatkowo posiadają ciekawą funkcję zabezpieczenia kodem PIN. Ustawienie go nie pozwoli innym użytkownikom na wejście w nasz profil. W tej samej chwili z serwisu mogą korzystać 4 profile, z jednego z 10 urządzeń, które mogą być powiązane z całym kontem. Disney+ w przeciwieństwie do Netflixa nie zamierza walczyć ze współdzieleniem kont, wręcz przeciwnie, zachęca do rodzinnego dzielenia się hasłami, dodając nawet funkcję grupowego oglądania. Pozwala ona na zaproszenie do oglądania w tym samym czasie osoby, która nie przebywa z nami w tym samym domu.

Disney+ już jest! Jak się zarejestrować? Poradnik
Źródło: Disney+

Ochrona rodzicielska

Oferta Disney+ robi spore wrażenie, ale wbrew pozorom nie zamyka się wyłącznie na kino familijne. W ofercie znajdziemy także produkcje National Geographic, czy 20th Century Fox. Pierwsze konto, które zostanie utworzone w serwisie z automatu stanie się kontem administratora, który będzie mógł nakładać na resztę kont ochronę rodzicielską, co jest pomocne w sytuacji, gdy mamy dzieci, ale sami chcemy obejrzeć coś bardziej dojrzałego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!