Firefox 82 już jest i wprowadza wiele ciekawych nowości!

Firefox

Mozilla Firefox to jedyny prawdziwy konkurent dla Google Chrome i bardzo cieszę się, że nadal jest rozwijany, a dodawane do niego funkcje są bardzo przydatne. Przeglądarka właśnie doczekała się aktualizacji do wersji 82.

Firefox to przeglądarka internetowa, którą zna bardzo dużo osób. Co prawda, swoje lata świetności ma daleko za sobą, kiedy to korzystało z niej aż ponad 20% internautów, jednak nadal jest to świetny i rozbudowany produkt. Ostatnio nawet przetestowałem Firefox Beta na Androida i bardzo mi się spodobał (więcej dowiecie się >>stąd<<).

Warto przeczytać: Zła wiadomość dla fanów Mozilli. Firma pozbywa się dwóch usług

Mozilla Firefox 82

Najnowsza wersja Firefoxa to przede wszystkim drobne, ale przydatne dodatki. Nareszcie przeglądarka dostała specjalną funkcję, która blokuje pobieranie podejrzanych plików. Do tego elementy stron bazujące na flexboxie mają wczytywać się o 20% szybciej, a przywracanie sesji ma trwać o 17% krócej. Dodatek Pocket otrzymał nowy, lepszy interfejs.

Mozilla poprawiła także synchronizację danych. Od teraz konto Firefoxa będzie przechowywało więcej informacji, na przykład ustawienia szybkości przewijania, trybu Picture-in-Picture czy modyfikacje klawiatury ekranowej. Dodano także lepszą telemetrię na linuxowym kliencie, co powinno w przyszłości przełożyć się na serwowanie nam lepszych i dopracowanych aktualizacji. Warto wspomnieć o poprawkach dla czytnika dokumentów PDF. Co ciekawe, Mozilla usunęła wsparcie dla FTP.

Warto przeczytać: Firefox 81 już jest! Zmiany odczują przede wszystkim użytkownicy Linuxa

Najnowsza aktualizacja jest już dostępna. W przypadku Windowsa uaktualnienie możecie wymusić z poziomu ustawień przeglądarki. Na Linuxie natomiast stosowną aktualizację znajdziecie w wybranym menedżerze pakietów.

Korzystacie z Firefoxa? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!