Firefox 96 już udostępniony! Co nowego dodano?

Firefox 96

Firefox to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych przeglądarek internetowych. Właśnie została zaktualizowana do wersji 96.

Mozilla Firefox 96 już jest. Co dodano?

Firefox 96 to następne wydanie tej przeglądarki internetowej, które wprowadza kolejne nowości i zmiany. Wersja 96 jest pierwszą aktualizacją Firefoxa w 2022 roku. Przede wszystkim zmniejszono obciążenie głównego wątku, co ma odbić się pozytywnie na korzystaniu z aplikacji.

Dodatkowo wprowadzono regułę Cookie Policy: Same-Site=lax co domyślnie wprowadza opcję ochrony użytkowników przed atakami Cross-Site Request Forgery, w skrócie: CSRF. Co ciekawe, w systemie Linux z interfejsem GNOME wyłączono skrót klawiszowy Alt+A, który służy do zaznaczania całej treści na stronie internetowej. Nadal jednak pozostanie ten drugi skrót, czyli Ctrl+A. Ma to pozwolić na uniknięcie konfliktów skrótów klawiszowych z innymi warstwami.

Firefox 96

Poprawiono też problemy z obsługą WebRTC, gdzie udostępnianie ekranu obniżało rozdzielczość, a także wideo powinno lepiej wyglądać na przeróżnych stronach. Użytkownicy Fedory zgłaszają zaniknięcie problemów z jasnością podczas użytkowania VAAPI.

Mozilla już wydała Firefoxa 96. Update powinien już być dostępny zarówno na Windowsie, MacOS, jak i na Linuxie. W przypadku Fedory, aktualizacja jest już w testach i powinna być lada moment wydana. W systemie Windows informację o uaktualnieniu zobaczycie wewnątrz przeglądarki.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!