Dynamic Color z Androida na urządzeniach z iOS?

Dynamic Color z Androida na urządzeniach z iOS?

Niedawna premiera Androida 12 przyniosła wiele ciekawych zmian, które istotnie wpływają na komfort korzystania z urządzeń opartych na tym systemie. Jedna z nich – Dynamic Color – trafi wkrótce także na telefony z iOS.

Personalizacja

Android 12 wprowadził kilka interesujących udogodnień dla użytkowników, szczególnie tych, którzy personalizację systemu stawiają na wysokim miejscu. Dynamic Color jeszcze bardziej poprawi tę funkcjonalność, dając możliwość wpływania na wygląd niemal każdej części systemu Android. Co ciekawe, nie będzie to wymagać żadnych większych umiejętności, poza ustawieniem tapety na ekranie naszego smartfona.

Dynamic Color z Androida na urządzeniach z iOS?

Nowa jakość barw

Dynamic Color opiera się na algorytmie, który najpierw redukuje liczbę kolorów, eliminuje monochromatyczne, a następnie przydziela „punkty” barwom za np. zajmowaną powierzchnię. Algorytmy typują dzięki temu kolor źródłowy, z którego tworzy się paletę, będącą podstawą do wygenerowania barw wykorzystywanych w motywie Dynamic Color. Brzmi to skomplikowanie, ale efekt finalny na pewno zaskoczy wiele osób. Cały projekt, którego twórcą jest Google ma obecnie status Open Source, co znaczy, że zapewne w niedalekiej przyszłości trafi na inne systemy, jak iOS właśnie.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!