GC PowerNest to ogromny power bank dla Twojego domu

GC PowerNest
(fot. Green Cell)

Firma Green Cell właśnie pokazała coś, co możemy nazwać power bankiem, ale dla całego domu. GC PowerNest to nowość, która magazynuje energię z fotowoltaiki i pozwala dłużej cieszyć się zieloną energią.

GC PowerNest – power bank na zieloną energię

Polska firma Green Cell właśnie pokazała coś, co możemy nazwać swego rodzaju power bankiem dla domu. W zasadzie jest to magazyn energii wytwarzanej za pomocą fotowoltaiki. Za dnia zbiera energię zgromadzoną przez panele słoneczne i przechowuje ją w ogniwach po to, aby później móc z niej dowolnie skorzystać. Taka instalacja może przydać się chociażby kiedy mamy przerwy w dostawach prądu – na terenach wiejskich to dosyć częsta przypadłość.

gc powernest
(fot. Green Cell)

Urządzenie cechuje się pojemnością 5 kWh oraz 5 kW mocą. Jak twierdzi producent, przekłada się to na:

  • 3 dni pracy lodówki
  • 150 ładowań tabletu
  • 82 godziny pracy telewizora
  • 6,5 godziny pracy pralki

Jak widać, power bank w zasadzie jest w stanie zasilić cały dom, ale nie na długą chwilę. Za to spokojnie podtrzyma niską temperaturę w lodówce, a także pozwoli na naładowanie krytycznych urządzeń – smartfonów czy laptopów. Co ważne, PowerNesty można ze sobą łączyć – maksymalnie możemy połączyć do 8 urządzeń. Dla wielu, może to być ogromne zbawienie w domu. PowerNest współpracuje z markami Schneider Electric, SMA, Goodwe, Growatt, Victron i wiele innych. A ile kosztuje taka przyjemność? GC PowerNest wyceniono na 14 995,95 złotych.

Źródło: Green Cell

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!